معاون کنترل و هماهنگی پاسخ :

جناب آقای رضا کریمی


شماره تماس : 58975610

 

کنترل-(1).jpg
 

عملکرد شش ماهه نخست سال 1400 معاونت کنترل و هماهنگی پاسخ
پیگیری و تهیه گزارش آخرین وضعیت ارتباطات در استانهای کشور از نظر دارا بودن شبکه بیسیم مستقل، شبکه بیسیم استانداری، بیسیم رادیو ترانک و... تعیین رابطین استانها به همراه پیشنهادات استانها اشاره شده است.
احصاء آخرین وضعیت مخاطرات طبیعی در استان های کشور(۱۲ مخاطره) ، که براساس دوره ۵ ساله از نظرتعداد ، در سه مقیاس زیاد، متوسط و کم سطح بندی شدند به همراه صدور تعداد ۱۹۰ اخطاریه و اطلاعیه های هواشناسی در ۶ ماهه نخست سال جاری شامل ۵۲ اطلاعیه ¬نارنجی، ۸۷ اطلاعیه زرد ، صفر اطلاعیه قرمز، ۴۳ اطلاعیه دریایی زرد، ۸ اطلاعیه دریایی نارنجی به استان های سارسر کشور.
انعکاس آمار وضعیت و اقدامات استان های تحت تاثیر مخاطرات طبیعی در زمان حوادث به مدیران، و اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در این راستا جمعا۲۹۱ مورد بصورت پیامک صورت گرفته است.
برگزاری جلسه با دستگاه های ذیربط در حوزه پایش و اخذ نظرات و توانمندیهای آنها در حوزه رصد و پایش که در این راستا گزارش لازم سازمان جنگلها و مراتع ، نقشه برداری اخذ و مراتب در حال پیگیری است.
ارزیابی عملکرد ادارات کل مدیریت بحران طی پنج شاخص ثبت اطلاعات حوادث در سامانه سما، برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس و... پیگیری تشکیل، تنظیم صورتجلسات و انجام مکاتبات در راستای اجرایی شدن مصوبات کمیته هماهنگی و مدیریت اطفاء حریق در جنگلها و مراتع و عرصه های زیست محیطی کشور به تعداد ۵ جلسه تهیه و تنظیم دستورالعمل های مرتبط با شرایط فصلی و اقلیمی و ارسال به استانها جهت حفظ آمادگی برای پاسخ گویی بهنگام حوادث و سوانح پیگیری وهماهنگی اقدامات امداد و نجات در مخاطرات طبیعی و تنظیم گزارش مخاطرات رخ داده جهت استحضار ریاست محترم سازمان و مقام عالی وزارت به تعداد ۲۰ گزارش مکاتبه با دستگاه های اجرایی ، برگزاری و شرکت در جلسات ، برقراری ارتباط تلفنی در راستای رفع تنگناهای اجرایی ، و رسیدگی به امور آسیب دیدگان به تعداد ۵۰مورد تعیین رابطین استانی وشهرستانی بمنظور تبیین برنامه های تشکل های مردم نهاد و برگزاری جلسات ویدوئو کنفرانسی با تمامی نمایندگان استانها و شهرستان ها تشکیل جلسات هم اندیشی با حضور نمایندگان سمن ها پیرامون راه اندازی شبکه ملی تشکل های مردم نهاد

© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.