1398/12/24
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان:
بیمارستان صحرایی درسمنان راه اندازی میشود/کلیه دستگاه های اجرایی تا اواسط بهار آماده باش باشند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان: بیمارستان صحرایی درسمنان راه اندازی میشود/کلیه دستگاه های اجرایی تا اواسط بهار آماده باش باشند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان گفت: شهرداران ، دهیاران و دیگر دستگاه‌های اجرایی در استان سمنان برای مقابله با کرونا ویروس به طور ویژه در تلاش باشند.


رئیسیان، مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان در ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استانداری و ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان گفت: شهرداران، دهیاران و دیگر دستگاه‌های اجرایی در استان سمنان برای مقابله با کرونا ویروس به طور ویژه در تلاش باشند.
اصلی‌ترین رسالت این ستاد، پیگیری و در گام عملیاتی قرار گرفتن تمامی مصوبه‌های ملی است.
کمیته گردشگری و اماکن عمومی نظارت‌های دقیقی از هتل‌ها، اقامتگاه‌های بین راهی، رستوران ها و... برای مقابله کرونا ویروس و رعایت نکات بهداشتی نظارت های دقیقی داشته باشند.
برای ایجاد مراکز نقاهتگاهی و بینابینی با کمک دستگاه های اجرایی اقدام های خوبی انجام شد و تقسیم کار برای اجرای این طرح در استان در دست اجرا است.
بسیج ملی مبارزه با کرونا تصویب شده است و برای اجرای این طرح در استان دستگاه‌های اجرایی آمادگی دارند.
در جایگاه های سوخت از جابجایی وجه نقد جلوگیری شود و انجام فرایند سوخت رسانی از سوی کارکنان جایگاه‌های سوخت انجام شود.
 تمامی دستگاه‌های اجرایی تا اواسط فصل بهار در آماده‌‌باش باشند و هرگونه تعطیلات اداری صرفا با تایید رییس جمهوری در گام اجرایی قرار می‌گیرد.
شفاف‌سازی، اقناع‌سازی و آموزش باید همانند روزهای گذشته برای مقابله با کرونا ویروس در دستور کار دانشگاه های علوم پزشکی استان باشد.
تامین کلی اقلام بهداشتی واطمینان از ثبات اقلام غذایی ویژه نوروز ۹۹ در دستور کار است.
۳۵۰۰ تخت بیمارستانی و ۱۰ هزار تخت نقاهتگاهی از سوی نیروهای مسلح در حال تهیه است که سهم استان از این امکانات مشخص می‌شود.
اعطای مرخصی برای زندانیان غیرخطرناک ، مدیریت حمل و نقل در استان در دست اجرا است.
 براساس مصوبه ریاست کمیته گردشگری و فضای ورزشی در کشور ، استان‌ها موظف به تامین زیرساخت‌ها و استفاده از ظرفیت هتل‌ها برای استراحت پزشکان و نیروهای درمانی هستند. 
 نورزگاه ها امسال برای مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان برگزار نمی شود‌.
براساس مصوبه کشوری، راه‌اندازی بیمارستان صحرایی برای مبارزه با کرونا در ایام عید و احتمال افزایش بیماران کرونا در مراکز استان‌ها در دستور کار قرار گیرد.
 

شناسه خبر : 2917
امتیاز شما برای این خبر: