1398/12/24
در نظر گرفتن نمایشگاه بین المللی قزوین برای دوران نقاهت بیماران کرونایی

در نظر گرفتن نمایشگاه بین المللی قزوین برای دوران نقاهت بیماران کرونایی

مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: ۱۲۰ تخت برای گذراندن دوران نقاهت بیماران کرونایی در سالن‌های محل دائمی نمایشگاه بین المللی قرار داده شده است.
مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، گفت: سالن‌های نمایشگاه بین المللی برای دوران نقاهت بیماران کرونایی در نظر گرفته شده و ۱۲۰ تخت در آن‌ها گنجانده شده است.

مهدیخانی افزود: بیماران کرونایی بعد از گذراندن ۴ روز از بیماری خود در بیمارستان در صورت نداشتن فضایی جدا از خانواده برای طی کردن دوران قرنطینگی در این سالن‌ها نگهداری می‌شوند.

او اضافه کرد: البته تا کنون پذیرش نداشته ایم چراکه این تمهیدات برای مواقع ضروری به منظور خالی کردن فضای بیمارستان برای بیماران جدید است.

مدیر کل مدیریت بحران استان گفت: این سالن ظرفیت ۲۸۰ تخت دیگر راه هم دارد که در صورت لزوم اضافه خواهد شد.

مهدیخانی افزود: طبق تفاهم نامه با شرکت گاز در صورت لزوم می‌توانیم از سالن این شرکت برای افزایش تخت و پذیرش بیماران استفاده کنیم.

او اضافه کرد: تا کنون در بیمارستان صحرایی که هفته پیش در محوطه محل دائمی نمایشگاه بین المللی برپا شده است، پذیرش نداشتیم چراکه بیمارستان دولتی فعلا ظرفیت پذیرش بیمار دارند.

مدیر کل مدیریت بحران استان درباره تعطیلی بازاریان هم گفت: اصناف غیر ضروری مانند پوشاک و کفش از فردا تا پانزدهم فروردین تعطیل می‌شوند.

مهدیخانی افزود: اگر دستگاهی مصوبات جلسه ستاد پیشگیری از کرونا را عمل نکند دادستانی به عنوان مدعی العموم وارد می‌شود.

شناسه خبر : 2918
امتیاز شما برای این خبر: