1399/01/04
نجار در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 13 شبکه خبر: آخرین اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل‌زده را تشریح کرد

نجار در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 13 شبکه خبر: آخرین اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل‌زده را تشریح کرد

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تیم های خدماتی و درمانی هلال احمر در مناطق سیل‌زده کشور مستقر شدند و بیش از 20 هزار نفر درگیر سیل هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور،  اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور  در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت 13 شبکه خبر ، درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل‌زده اظهار داشت: با توجه به پیشگیری‌های صورت گرفته و اعلام آماده باش به استان‌های درگیر سیل در بعضی از استان‌ها مانند بوشهر و شهرهایی از جمله کنگان و زه‌کلوت کرمان، وقوع سیل داشتیم که در اثر آن نیز بر اساس آمار و اطلاعات رسمی سه نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.
وی بیان داشت:‌ از شب گذشته هلال احمر و دستگاه‌های خدمات رسانی در استان‌هایی که وقوع سیل داشتند خدمات داشتند و تعدادی از افراد درگیر سیل را نجات دادند. در استان های سیلزده بیش از 20 هزار نفر درگیر هستند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: در بعضی از شهرستان ها مانند زهکلوت کرمان، حدود 12 هزار نفر درگیر سیل بودند که نسبت به اسکان تعدادی از آنها اقدام شده است.
نجار گفت:‌ بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی بارش‌ها تا ساعت 12 امروز ادامه دارد.
وی درباره میزان خسارت وارد شده به استان‌های سیل زده گفت: برآوردهای لازم در خصوص بروز سیل و خسارت‌های آن در استان‌های مختلف هنوز جمع‌بندی نشده است.

شناسه خبر : 2931
امتیاز شما برای این خبر: