1399/02/30
نجار در نشست مشترک با رئیس و مدیران سازمان نقشه‌برداری کشور:
درخواست تجمیع خدمات و اشتراک دیتاهای دستگاههای دارای خدمات مشابه در مدیریت مخاطرات

نجار در نشست مشترک با رئیس و مدیران سازمان نقشه‌برداری کشور: درخواست تجمیع خدمات و اشتراک دیتاهای دستگاههای دارای خدمات مشابه در مدیریت مخاطرات

نشست مشترک رئیس و مدیران سازمان با رئیس و معاونین سازمان نقشه‌برداری کشور پیش از ظهر امروز در محل سالن جلسات ساختمان مرکزی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور،اسماعیل نجار ضمن تشکر از رئیس و مدیران سازمان نقشه‌برداری تاکید کرد: تداوم این نشست ها در تسریع همکاری های مشترک و نتیجه بخش بودن اقدامات تاثیر بسزایی دارد. 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود : امیدواریم با تشریک مساعی و بیان نظرات بتوانیم در نهایت به نقطه مشترک در زمینه رفع نا هماهنگی ها و پراکندگی اطلاعات که در کشور برسیم چراکه وجود اقدامات موازی در کشور به مدیریت واحد و اثربخشی مدیریت بحران لطمه وارد کرده است.
نجار با بیان اینکه اطلاعات آنجایی بکار می آید که درست، بهینه و به موقع بدست آمده و در جای مناسب بکارگیری شود گفت: پیشنهاد می کنم با تشکیل جلسه کارشناسی مشترک بتوانیم اطلاعات جمع آوری شده و نحوه استفاده از آن را مدیریت بحران مشخص نماییم.
وی تاکید کرد:  توسط یک تیم مشترک از دو سازمان هزینه ها و امکانات مورد نیاز تاسیس یک مرکز پایش در دماوند را مورد مطالعات و برآورد کارشناسی قرار دهند تا بتوانیم این تجربه را در کشورهای همسایه با وضعیت مشابه و از جمله سازمان همکاری های اقتصادی اکو به اشتراک بگذاریم.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت داده های دقیق و مستند در حوادث طبیعی تصریح کرد: مطابق رهیافت های علمی و بازدید های میدانی بنده و تیم های اعزامی از سازمان مدیریت بحران کشور در سیل فروردین ماه 98 مجموعا 10 هزار واحد در کشور نیازمند بازسازی و نوسازی بود که این رقم با برآورد 172 هزار واحد بار سنگینی را به دولت تحمیل کرد.
نجار تاکید کرد: حال آنکه اگر بخش اندکی از این تعهدات به هر دلیلی محقق نشود تا مدتها به عنوان یکی از نقاط ضعف و چالش های دولت از آن یاد می شود در حالی که اگر بتوانیم وضعیت فعلی روستا ها و شهر های کشور داشته باشیم می توان در زمان وقوع حادثه با انطباق واقعیت با آنچه رخداده است میزان خسارات را به نحو چشمگیری کاهش داد.
دبیر ستاد ملی پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران با بیان اینکه گاهی یک  اقدام کوچک اما بجا می تواند برکات بزرگی برای ما به ارمغان بیاورد اظهار داشت: مجموعا در کشور 146 هزار کیلومتر رودخانه داریم که اگر در ابتدای این همکاری مشترک نقاط پرخطر شناسایی و از قبل به ما اعلام شود خسارات ناشی از سیلاب ها در کشور تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.
در ابتدای این جلسه رئیس و معاونین سازمان نقشه برداری کشور به تشریح عملکرد و قابلیت های این سازمان در زمینه مدیریت بحران پرداختند و نقطه نظرات دو طرف مطرح شد.

شناسه خبر : 3054
امتیاز شما برای این خبر: