1399/03/31
پرداخت تسهیلات 4 درصدی به واحدهای آسیب‌دیده از زلزله «قطور»

پرداخت تسهیلات 4 درصدی به واحدهای آسیب‌دیده از زلزله «قطور»

مدیرکل مدیریت بحران استانداری استان آذربایجان غربی گفت: با استقرار بانک‌های عامل در بخش زلزله‌زده قطور، پرداخت تسهیلات به روستائیان بخش قطور و اهالی این شهر با سود 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله آغاز می‌شود.

 

امیرعباس جعفری در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: از روز شنبه 24 خردادماه با دستور استاندار آذربایجان ‌غربی و با استقرار بانک‌های عامل در شهر قطور پرداخت تسهیلات به روستائیان بخش قطور و اهالی  این شهر با سود 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله آغاز می‌شود.

وی افزود: با دستور استاندار آذربایجان‌غربی برای جلوگیری از ازدحام و کاهش سفرها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بانکهای عامل خودشان با همکاری بنیاد مسکن به روستاهای زلزله زده مراجعه و پرونده متقاضیان ر ا برای پرداخت تسهیلات تکمیل خواهند کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان غربی، عمل نکردن بیمه به تعهداتش را یکی از عوامل مهم برای کندی عملیات بازسازی مناطق زلزله زده خوی اعلام کرد و گفت: تاکنون بیمه 15 میلیارد تومان به حساب خانوارهای زلزله‌زده واریز کرده که این رقم با پیگیری های صورت گرفته از سوی استاندار تا آخر خرداد ماه به 30 میلیارد تومان خواهد رسید تا تاثیر بسزایی در روند بازسازی داشته باشد.


شناسه خبر : 3104
امتیاز شما برای این خبر: