1399/04/03
معاون عمرانی استاندار یزد: ضرورت تقویت امکانات اطفای حریق شهرستان خاتم

معاون عمرانی استاندار یزد: ضرورت تقویت امکانات اطفای حریق شهرستان خاتم

به گزارش روابط عمومی ، مانور اطفای حریق صبح امروز سی و یکم خرداد ماه با حضور محسن صادقیان، معاون عمرانی استاندار یزد در منطقه چنارناز شهرستان خاتم اجرا شد و با اقدام به موقع و تلاش مأموران عملیاتی حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، اداره کل مدیریت بحران استانداری ، هلال احمر ، آتش نشانی،نیروهای بسیج و نیروهای مردمی و محلی آتش در این منطقه کنترل و پیشروی آن مهار شد.

معاون عمرانی استاندار به همراه جمعی ازمسئولین استانی وشهرستانی مرتبط و نیز مامورین ادارات و نهاده ها به ویژه فرمانداری خاتم، ادارات منابع طبیعی وآبخیزداری ،محیط زیست ،آتش نشانی ، هلال احمر و نیروهای نظامی وانتظامی در این مانور حضور داشتند.

صادقیان در این مانور بر ضرورت تقویت امکانات اطفای حریق خاتم و حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی نادر این شهرستان با به خدمت گرفتن جوامع بومی، مشارکت مردم و هماهنگی دستگاه‌های مختلف تاکید کرد.

شاکری شمسی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد نیز در این مراسم، ارزیابی توانایی‌های فرمانداری خاتم و ادارات این شهرستان در پیشگیری از آتش سوزی، هماهنگی بین دستگاه‌ها برای فراهم نمودن تجهیزات در مواقع اضطراری، استفاده از ظرفیت‌های محلی برای اطفای حریق و جلوگیری از روند تخریب مناطق مورد حریق در زمان آتش سوزی را از اهداف اصلی برگزاری مانور اطفای حریق در شهرستان خاتم عنوان کرد.

گفتنی است شهرستان خاتم با دارا بودن بالغ بر60 هزار عرصه های جنگلی و پوشش مرتعی قابل توجه ازمناطق مستعد دراستان محسوب و درسالجاری به لحاظ بارشهای مطلوب بهاری و تراکم پوشش گیاهی وعلفی نسبت به سالهای گذشته ازحساسیت بالایی برخوردار است که با توجه به گرمای شدید هوا در فصل تابستان هر ساله بخشی از مراتع شهرستان خاتم از جمله منطقه چنارناز و جنگل باغ شادی مورد آتش سوزی قرار می‌گیرد و از بین می‌رود.

گالری تصاویر


شناسه خبر : 3119
امتیاز شما برای این خبر: