1399/08/11

الزام دستگاه‌های استانی به تبعیت از نظرات سازمان هواشناسی در موضوع تغییر اقلیم / کاهش خسارات سیل‌ امسال با پیش بینی سریعتر و دقیق تر
نجار در مراسم آغاز به کار مرکز پایش، پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی:

الزام دستگاه‌های استانی به تبعیت از نظرات سازمان هواشناسی در موضوع تغییر اقلیم / کاهش خسارات سیل‌ امسال با پیش بینی سریعتر و دقیق تر

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: متولی اعلام تغییرات جوی، سازمان هواشناسی است و سایر دستگاه‌های اجرایی کشوری و استانی باید از نظرات کارشناسی این دستگاه تبعیت کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار در مراسم آغاز به کار مرکز پایش، پیش بینی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد افزود: سازمان مدیریت بحران به دستگاه‌های استانی ابلاغ کرده است که در موضوع تغییر اقلیم باید از نظرات سازمان هواشناسی تبعیت کرده و از اعلام آمار متناقض، خودداری کنند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: این چالش بین سازمان هواشناسی با دستگاه‌های دیگر نظیر وزارت نیرو وجود دارد که باید حل شود چراکه این تناقض باعث بروز مشکل می‌شود و در حالیکه مثلا امسال سازمان هواشناسی میزان بارش‌ها را ۹۰ تا ۱۰۰ میلیمتر پیش بینی کرده بود وزارت نیرو بین ۲۷۰ تا ۳۰۰ میلیمتر پیش بینی می‌کرد.
نجار با اشاره به آمادگی سازمان مدیریت بحران کشور برای تقویت ایستگاه‌های سنجه‌ای هواشناسی در کشور گفت: معتقدیم هرچقدر پیش بینی‌های سازمان هواشناسی از مداخلات جوی دقیق‌تر و زودتر باشد خسارات جانی و مالی این مخاطرات جوی کمتر است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: بارندگی‌ها فروردین امسال کمتر از فروردین سال گذشته نبود، اما با پیش بینی تدابیر لازم، خسارات سیل‌های امسال به شدت کاهش یافت.
وی تغییر اقلیم و خشکسالی و پراکنش و زمان باران را یکی از مشکلات کشور دانست و گفت: با توجه به سیل خیز بودن کشور و بروز برف‌های سنگین، سازمان هواشناسی باید از نظر تجهیزات و امکانات توسعه بیشتری یابد.
به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، بسیاری از پیش بینی‌های سازمان هواشناسی اخیرا دقیق‌تر شده و با تعاملات مثبت موجود، بسیاری از پیش بینی‌ها سریعتر و دقیق تر انجام می‌شود.
 

شناسه خبر : 3312
امتیاز شما برای این خبر: