1399/10/10
توضیح در خصوص مطلب  پایگاه اطلاع رسانی «تابناک»

توضیح در خصوص مطلب پایگاه اطلاع رسانی «تابناک»

درپی درج مطلبی با عنوان " سر کلاف جان باختن کوهنوردان را باید در وزارت کشور جست "در صفحه اجتماعی به کد خبر 1024207 روز دو شنبه مورخ هشتم دی ماه 1399، مطالب ذیل جهت درج در آن پایگاه خبری و تنویر افکار عمومی ارسال می‎گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، در خصوص مطلب:" عجیب اما واقعی؛ یعنی اینکه در عصر ارتباطات هنوز مشخص نباشد چند نفر در سقوط بهمن در روز جمعه در کوههای تهران جان باخته اند، پاسخ به این ابهام خیلی دشوار نیست چرا که این افراد بدون هماهنگی با ارگان خاصی اقدام به صعود کرده اند و تغییر شمار کشته شدگان ناشی از کسب اطلاعات جدید و حصول از اطمبنان خبر توسط دستگاههای متولی است. "
نویسنده محترم بدون توجه به شرح وظایف سازمان مدیریت بحران کشور که توسط قانونگذار سیاست گذاری، برنامه ریزی، هماهنگی و ارزیابی مراحل مختلف مدیریت بحران تکلیف شده و بدون در نظر داشتن سطح حادثه( محلی، شهرستان، استان و ملی) که بر اساس شاخص های  علمی تعیین شده بر اساس برداشت خود مطالبی بیان نموده که به دور از واقعیت است.
استحضار دارید که مدیریت بحران مرتبط با پدیده های آب و هوایی با پیش بینی و هشدار آغاز می شود که در این مورد خاص سازمان هواشناسی بالاتر از سطح هشدار، که در متن اشاره شده اقدام به انتشار اخطاریه نموده و کوهنوردان را از صعود در این ایام منع نموده و این موضع در رسانه ها به کرات اطلاع رسانی شده است.
نویسنده مطلب بدون اطلاع دقیق از وظایف دستگاههای عملیاتی امداد و نجات کوهستان اقدام به قضاوت نموده و بدون ارایه دلیل مشخص عملیات نجات را  ناهماهنگ بیان می نماید که صحیح نمی باشد و سوال می کند که چرا امدادگران را به دل خطر فرستادن که طبعاً پاسخ این سوال را سازمان های متولی خواهند داد اما بعید به نظر می رسد امدادگران باتجربه بدون برررسی جوانب ایمنی و ملاحظه عملیات پای در عملیات بگذارند.
انتظار همکاری از سوی مردم و عمل به اخطاریه های دستگاههای مسئول به معنی دنبال مقصر گشتن نیست بلکه هیچ برنامه ای جز با حمایت و پشتیبانی مردم به اهداف از پیش تعیین شده نمی رسد و از رسانه انتظار می رود مردم را به مشارکت دعوت نماید نه جناح بندی سیاسی.
روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور
 

شناسه خبر : 3478
امتیاز شما برای این خبر: