1399/11/05
احتمال سقوط بهمن در البرز/ آماده باش نیروهای امدادی در ارتفاعات استان

احتمال سقوط بهمن در البرز/ آماده باش نیروهای امدادی در ارتفاعات استان

دبیر ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران استان البرز گفت: برای استان البرز سقوط بهمن پیش بینی شده و نیروهای امدادی در ارتفاعات استان آماده باش هستند.

 
به گزارش  روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز، محمدرضا فلاح‌نژاد با اشاره به وضعیت آماده باش دستگاه‌های امداد رسان با توجه به فعالیت سامانه بارشی جدید در استان البرز‌، اظهارداشت: پیش از شروع فصل زمستان برنامه ریزی و آمادگی لازم برای مقابله با مخاطرات احتمالی این فصل انجام می‌شود.

وی یا بیان اینکه از ابتدای فصل زمستان شاهد ارائه خدمات مختلف در این زمینه توسط دستگاه‌های امدادی بودیم، افزود: با توجه به ورود سامانه بارشی و کاهش شدید دما در استان البرز دستگاه‌های عضو ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران استان البرز به حالت آماده باش در آمدند.

مدیرکل ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات بحران استان البرز با اشاره به اینکه طبق تفاهم‌نامه‌ای که بین هلال‌احمر و فدراسیون ورزش‌های صعودی و کوهنوردی منعقد شد گروه‌های مشترکی در حال حاضر در ارتفاعات مستقر هستند‌، بیان کرد: این گروه‌ها کار تذکر بر عدم رفتن افراد به ارتفاعات و یا در صورت نیاز کار امداد را انجام می‌دهند.

فلاح‌نژاد با عنوان اینکه امیدواریم دهیاران نیز برای عملکرد بهتر این گروه‌ها آنها را یاری کنند‌، تصریح کرد: برای امداد‌رسانی بیشتر و بهتر نیازمند تجهیزات هستند که باید با کمک‌هایی از سوی دهیاران این ملزومات نیز تهیه شود.

وی خاطر‌نشان کرد: تاکنون هیچ حادثه‌ای در استان گزارش نشده است.


شناسه خبر : 3538
امتیاز شما برای این خبر: