1400/01/16
سرمازدگی ۱۴ میلیارد تومان به باغات چهارمحال و بختیاری خسارت وارد کرد

سرمازدگی ۱۴ میلیارد تومان به باغات چهارمحال و بختیاری خسارت وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری گفت: سرمای فروردین ماه امسال ۱۴ میلیارد تومان به باغات و محصولات کشاورزی استان خسارت وارد کرد.

 

 

 

خسرو کیانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده، سرمازدگی مساحت قابل توجهی از باغات استان را در برگرفته و این خسارت‌ها بیشتر متوجه باغات گردو و بادام استان بوده است.

وی ادامه داد: اگر چه بخشی از خسارت‌های ناشی از سرمازدگی از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی قابل پرداخت است اما اداره‌کل مدیریت بحران نیز هر ساله اقدام به جمع‌بندی و ارسال مبلغ خسارت‌ها به سازمان مرکزی می‌کند تا بخشی از خسارت‌ها نیز از این طریق جبران شود.

کیانی در پاسخ به این سوال که برای مناطق سردسیر که فعالیت‌های کشاورزی این مناطق در معرض خطر سرمازدگی قرار دارد آیا سهمیه جداگانه‌ای در نظر گرفته می‌شود؟ اظهار داشت: سهمیه خاصی برای هیچ یک از استان‌های کشور از جمله استان‌های سردسیر در نظر گرفته نمی‌شود و هر سال بر اساس میزان خسارت‌های وارده اقدام به جبران آن می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: سال گذشته نیز بیش از ۸۲ میلیارد تومان خسارت سرمازدگی و یخ‌زدگی به استان وارد شد.

به گزارش ایرنا، در فروردین ماه امسال در برخی ساعات دما به زیر صفر درجه سانتی‌گراد کاهش یافت و هواشناسی نسبت به خطر سرمازدگی باغات هشدار داد.


شناسه خبر : 3662
امتیاز شما برای این خبر: