1400/02/07
استاندار ایلام : اجازه نمی دهیم به سرمایه ارزشمند جنگل ها و مراتع استان آسیبی وارد شود

استاندار ایلام : اجازه نمی دهیم به سرمایه ارزشمند جنگل ها و مراتع استان آسیبی وارد شود


 محمد نوذری استاندار ایلام در نشست ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان  با اشاره به مرحله چهارم شیوع  ویروس کرونا وتحریم های ظالمانه گفت شرایط خاصی برای کشور ایجاد شده واین موضوع  تاثیر زیادی بر شالکه اقتصادی ، اجتماعی و حتی سیاسی گذاشته است .

استاندار در بخش دیگری از سخنان خود به چالش های خشکسالی و کم آبی اشاره نمود و اظهار داشت به لحاظ شرایط بدجوی و کم بارشی نسبت به سال قبل خشکسالی سختکی در سال ۱۴۰۰ تجربه خواهیم کرد .
ایشان گفت همین امر باعث گرمای زود رس و خشک شدن طبیعت و فراهم شدن زمینه برای حریق و آتش سوزیها در جنگل ها و مراتع شده است .

استاندا ر با تاکید براینکه نباید اجازه دهیم به سرمایه ارزشمند جنگل ها و مراتع استان آسیبی وارد شود گفت : یکی از دلایل وقوع آتش سوزی در جنگلها و مراتع عوامل انسانی است که باید دراین راستا از طریق صداو سیما و دیگررسانه ها فرهنگ سازی کنیم .
استاندار ایلام خاطرنشان کرد : مدیریت بحران یک کار جمعی است و نباید فقط یک دستگاه بار سنگین مدیریت بحران را به دوش بکشد بلکه برابر قانون همه دستگاهها موظف به همکاری و آمادگی کامل با تجهیزات خود در پیشگیری ، مقابله و بازسازی و بازتوانی در مواجهه با هرگونه بحران داشته باشند .

 نوذری استاندار ایلام  با بیان اینکه کمبود آب شرب بحران بزرگی محسوب می شود گفت:  باید با برنامه ریزی و آینده نگری این بحران را مدیریت کرد و نقش مردم نیز در این زمینه مهم توصیف کرد .

استاندار ایلام ، معاون محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری با زیر مجموعه اداره کل مدیریت بحران ،  شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب استان را مأمور بررسی وضعیت آب استان و برنامه ریزی لازم در این خصوص کرد.

 

شناسه خبر : 3702
امتیاز شما برای این خبر: