1400/02/11
جلسه بررسی وقوع خشکسالی ودفع آفات وامراض نباتی استان خراسان رضوی برگزار شد

جلسه بررسی وقوع خشکسالی ودفع آفات وامراض نباتی استان خراسان رضوی برگزار شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی : اجرای سند سازگاری با شرایط کم آبی خراسان رضوی باید در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط باشد.

 

جلسه بررسی وقوع خشکسالی ودفع آفات وامراض نباتی استان باحضورمعاون هماهنگی امور عمرانی ، مدیر کل مدیریت بحران ، کلیه دستگاههای اجرایی ذیربط وفرمانداران شهرستانهای استان به صورت ویدئوکنفرانس در روز یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه  تشکیل گردید. دراین جلسه ، جناب آقای دکترنجات مدیرکل مدیریت بحران استان با ارائه گزارشی از وضعیت بارندگی استان عنوان نمود:  میزان بارش استان تامورخ 4/2/1400 به میزان 85 میلی متربوده که درمقایسه باسال گذشته تا این تاریخ 67 درصدکاهش ودرمقایسه نسبت به دوره آماری بلندمدت 50 درصدکاهش رانشان می دهد. 
جناب آقای مهندس میر جعفریان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در این نشست گفت: اجرای سند سازگاری با شرایط کم آبی خراسان رضوی باید در اولویت کاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط باشد.
این سند وظایف و تکالیف همه دستگاه‌های متولی آب مشخص شده و بر این اساس بحث هوشمندسازی، اصلاح شبکه‌های انتقال آب و توزیع آب در این سند تدوین شده است.
وی با بیان این که خشکسالی و آثار آن از مشکلات مهمی است که امسال استان با آن گریبانگیر خواهد بود، افزود: در شرایط موجود باید با کمک و همکاری مردم در مسیر کاهش آسیب‌های ناشی از خشکسالی و مدیریت موثر آب بکوشیم.
میرجعفریان با تاکید بر ضرورت همکاری صدا و سیما در ارائه گزارش عملکرد و اقدامات دستگاه‌ها در راستای مدیریت آب و مصارف آن، تاکید کرد: به طور جد و بدون اغماض باید با مصارف غیرمجاز آب و برق برخورد شود زیرا این مصارف غیرمجاز می‌تواند صدمات و مخاطرات فراوانی در بر داشته باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: به هیچ وجه نباید کشاورزی استان در شرایط موجود مختل شود بلکه باید کشت‌های جایگزین به کشاورزان معرفی و از آنان حمایت لازم در کشت محصول انجام شود تا دغدغه‌ای برای کشاورزان باقی نماند.
در این جلسه تعدادی از دستگاههای اجرایی وهمچنین برخی فرمانداران شهرستانها به تشریح وضعیت خشکسالی دربخش های متبوعشان پرداختند.

گالری تصاویر


شناسه خبر : 3706
امتیاز شما برای این خبر: