1400/03/03
۷۰ میلیارد برای مقابله با آتش‌سوزی‌در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

۷۰ میلیارد برای مقابله با آتش‌سوزی‌در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

معاون  هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای مقابله با آتش سوزی در حوزه منابع طبیعی این استان اختصاص یافت.

 

 

 

به گزارش ایرنا حاجی زاده روز شنبه در ستاد مدیریت بحران اظهار داشت: از مجموع این اعتبار ۴۰ میلیارد ریال  برای راه اندازی آشیانه فیروزآباد و ۳۰ میلیارد ریال برای ساخت استخر برای استفاده از آب آن‌ها برای خاموش کردن آتش سوزی استفاده می‌شود.

وی افزود:یکی از عوامل اصلی آتش سوزی‌های اخیر بر اثر آتش زدن پسماند زمین‌های کشاورزی بوده است.
حاجی زاده عنوان کرد: در آتش سوزی‌ها کمیته پشتیبانی و کمیته مقابله تشکیل شده که کمیته پشتیبانی وظیفه تجهیز امکانات و خدمات رسانی به کمیته مقابله برای خاموش کردن آتش را بر عهده دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: با توجه به کاهش بارش ها خطر کم آبی و آتش سوزی جنگل‌ها، استان را تهدید می‌کند.
حسین کلانتری افزود: امسال با توجه به کاهش بارش در استان با خشک‌سالی مواجه هستیم و این بحران فقط برخی دستگاه‌های متولی را درگیر نمی‌کند و اگر درست مدیریت نشود ممکن است که همه دستگاه‌ها درگیر شوند.


وی با اشاره به اینکه استان هزار و ۲۰۰ نیرو آموزش دیده در حفاظت از منابع طبیعی دارد، ادامه داد:منابع و امکانات برخی دستگاه‌های مربوطه برای مقابله با بحران محدود است و در موارد ضروری باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.
کلانتری عنوان کرد: اگر در کشت برخی محصولات کشاورزی ممنوعیت داریم، باید شفاف اطلاع داده شود، تا جلوی خسارت به خود کشاورز و دیگران گرفته شود.
وی افزود: در حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی چاره‌ای جز مشارکت مردم محلی نداریم، دستگاه‌ها تلاش کنند این مورد را پیگیری کنند و پایش پهپادی را در دستور کار قرار دهند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از مهم‌ترین کارها در پیشگیری از آتش‌سوزی شناسایی افراد و عوامل انسانی مسبب است.
وی ادامه داد: امسال منابع اعتباری بسیار مناسبی برای استان در نظر گرفته شده و برای خرید بالگرد چهار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.


شناسه خبر : 3751
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.