1400/03/31
اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای کمک به آسیب دیدگان خشکسالی در ایلام
مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام خبر داد؛

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای کمک به آسیب دیدگان خشکسالی در ایلام

مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای کمک به آسیب دیدگان خشکسالی در ایلام خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت قیصربیگی  در نشست با مدیران عامل بانک‌های استان ضمن تقدیر از تلاش و همکاری آنان در موضوعات مرتبط با مدیریت بحران، اظهار کرد: امسال با یکی از خشکسالی‌های کم سابقه مواجه هستیم و در این بین تلاش‌های برای کمک به آسیب دیدگان صورت گرفته است.

وی در ادامه از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبارات بند ز تبصره ۲ قانون بودجه به استان خبر داد و گفت: بر اساس این دستورالعمل بانک‌های دولتی مکلفند نسبت به بخشودگی جریمه تسهیلات پرداختی از ابتدای سال ۱۳۹۴ به کشاورزان (دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه‌ها و واحدهای صنایع تبدیلی - تکمیلی بخش کشاورزی) خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب دیده از خشکسالی و امهال آن اقدام کنند.

وی افزود: در این زمینه به زودی کارگروه مربوطه تشکیل و ذینفعان توسط دستگاه‌های متولی شناسایی می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استان در خصوص تسهیلات بند خ ماده ۳۳ ناشی از حوادث غیرمترقبه گفت: بانک‌ها تلاش کنند تسهیلات اختصاص یافته را به موقع جذب نماید و موانع پیش رو در اعطای این تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و خشکسالی از سر راه بردارند.

گفتنی است که در این نشست علاوه بر تسهیلات موضوع بند ز تبصره ۲، آخرین وضعیت تسهیلات بند خ ماده ۳۳ به خسارت دیدگان بخش کشاورزی ناشی از حوادث غیرمترقبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


شناسه خبر : 3777
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.