1400/05/29
طوفان و سیل ۵۱۴ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان خسارت زد
مدیر کل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان:

طوفان و سیل ۵۱۴ میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان خسارت زد

 مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: طوفان و بروز سیلاب از ابتدای تیرماه تاکنون ۵۱۴ میلیارد تومان به امور زیربنایی و بخش کشاورزی این استان خسارت وارد کرده است.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علیرضا شهرکی اظهار داشت: بیشترین خسارت‌های این مدت به شبکه راه‌ها، محصولات بخش کشاورزی، شبکه برق و آب بوده است.

وی افزود: بیشترین سرعت باد در سیستان در این مدت ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت بوده و از ابتدای سال تاکنون افزون‌بر ۷۳ روز پر خطر از لحاظ پدیده گردو غبار در سیستان و بلوچستان داشتیم.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: تمام روستاهای سیستان متأثر از طوفان هستند و در این بین ۱۰۰ روستا به طور مستقیم درگیر این پدیده بوده و روستاهای پر خطری هم داریم که در مسیر مدفون شدن قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: متأثر از پدیده گرد و غبار بخش قابل توجهی از شهروندان شمال سیستان و بلوچستان به دلیل مشکل تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

شهرکی تصریح کرد: همچنین در جریان بارندگی و سیلاب این مدت علاوه‌بر بسته شدن بخشی از راه‌های اصلی و فرعی در جنوب استان خسارت قابل توجهی به امور زیربنایی و راه‌های منطقه وارد شده است.


شناسه خبر : 3845
امتیاز شما برای این خبر: