1400/07/26
نجار در سفر به استان خوزستان:
بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا متناسب با بافت عشایری آن انجام می‌شود

نجار در سفر به استان خوزستان: بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا متناسب با بافت عشایری آن انجام می‌شود

 رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا متناسب با بافت عشایری آن گفت: برنامه‌ها و اقداماتی نظیر اسکان موقت، تحویل چادر و بازسازی مناطق مختلف زلزله زده اندیکا با توجه به موقعیت خاص منطقه از نظر عشایری برنامه ریزی شده و انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور صبح امروز دوشنبه در بدو ورود به استان خوزستان به منظور بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا در استانداری خوزستان در جمع  خبرنگاران گفت:  با توجه به عشایری بودن مناطق آسیب دیده از زمین لرزه برنامه‌های متفاوتی برای رفع مشکلات خسارت دیدگان ناشی از این زمین لرزه برنامه ریزی شده است.
وی  با بیان این که زلزله اخیر تلفات جانی نداشت اما مردم دچار خسارت‌ مالی شدند بیان کرد: از همان دقایق نخست وقوع زلزله همه دستگاه‌های اجرایی با محور استانداری خوزستان کار امداد رسانی و بسیج امکانات را انجام دادند.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور توضیح داد: براساس گزارش‌های ارسالی از دستگاه‌های مختلف امکانات امدادی و آذوقه در اختیار مردم منطقه قرار گرفته و نظرات و دیدگاه‌های خوبی پیرامون بازسازی منازل خسارت دیدگان مطرح شده است که بنیاد مسکن در حال طراحی موضوع است.
وی همچنین در خصوص برنامه سفر خود به منطقه زلزله زده اندیکا گفت: بعد از بازدید از مناطق زلزله زده نشستی در استانداری خوزستان به منظور اتخاذ تصمیم نهایی برگزار می‌ شود.
نجار با اشاره به تاکید وزیر کشور مبنی بر رفع محرومیت از منطقه زلزله زده اندیکا اظهار داشت: با توجه به محرومیتی که در منطقه زلزله زده اندیکا وجود دارد رسیدگی لازم برای برون رفت این منطقه از مشکلات انجام می شود.

شناسه خبر : 3896
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.