1400/08/30
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: عملیات آواربرداری و بازسازی منازل آسيب دیده در مناطق زلزله‌زده بخش فین از روستای گیشان غربی آغاز شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان: عملیات آواربرداری و بازسازی منازل آسيب دیده در مناطق زلزله‌زده بخش فین از روستای گیشان غربی آغاز شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: عملیات آواربرداری و بازسازی منازل آسيب دیده در مناطق زلزله زده بخش فین شهرستان بندرعباس در استان هرمزگان از روز سه شنبه، با هماهنگی استانداری هرمزگان و با استفاده از ظرفیت تجهيزات لجستیکی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و اداره کل راهداری استان، در روستای گیشان غربی آغاز شد.

مهرداد حسن زاده در این خصوص عنوان کرد: کار بازسازی منازل تخریب شده در روستای گیشان غربی آغاز شده است و طی دو تا سه روز آینده با اتمام کار آواربرداری اولیه، ستاد بازسازی برای تشکیل پرونده و ساخت مسکن در منطقه مستقر می‌شوند.
 
به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان، معمولا آواربرداری به فاصله ۴ تا ۵ روز از زمان زلزله آغاز می‌شود اما با توجه به تأکیدات معاون اول رئيس جمهور و مهندس دوستی استاندار هرمزگان و با بسیج مطلوب امکانات از سوی دستگاه‌ها، از امروز آواربرداری از روستای گیشان غربی آغاز شد.
 
وی گفت: ۱۵ تیم کارشناسی هم از دیروز به روستا‌های زلزله زده اعزام شده اند تا هر چه سریع‌تر بحث خسارت‌ها جمع بندی شود.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: طبق برآوردها در مجموع دو هزار و ۷۵۰ واحد نیازمند نوسازی، بازسازی و تعمیرات هستند.
 
حسن زاده افزود: از شب حادثه تاکنون بیش از ۳ هزار چادر بین مردم در مناطق زلزله زده توزیع شده و همچنان با توجه به تقاضا چادر در حال توزیع است.

شناسه خبر : 3984
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.