1400/09/08
نظری خبر داد: برگزاری دوره های تخصصی مدیریت بحران در سطوح مختلف ملی و استانی

نظری خبر داد: برگزاری دوره های تخصصی مدیریت بحران در سطوح مختلف ملی و استانی

رئیس مرکز توسعه مدیریت و منابع گفت: برگزاری دوره های تخصصی مدیریت بحران  در سطوح مختلف ملی ، استانی و شهرستانی بر اساس شرح وظایف و مسئولیت مدیران در سال 1400 توسط این مرکز برنامه ریزی و اجرا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، بهنام نظری رئیس مرکز توسعه مدیریت و منابع در این خصوص اظهار داشت: این دوره ها در راستای اجرای بند یک سیاست‌های کلی نظام برای پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیرمترقبه ابلاغی مقام معظم رهبری  و همچنین بند "پ" ماده 9 و بند های "ب " و "پ" ماده 13 قانون مدیریت بحران کشور  برنامه ریزی و اجرا شده است.
نظری افزود: ارتقاي توان شناسایی مخاطرات ، درك خطر ، ایجاد آمادگی،  افزایش و گسترش آموزش و آگاهی و فرهنگ ایمنی و آماده‌سازی مسئولان و مردم برای رویارویی با عوارض ناشی از سوانح طبیعی و حوادث غیر‌مترقبه و کاهش آثار و خسارات در سطح كشور را از اهداف سازمان در برگزاری این دوره ها بیان کرد.
رئیس مرکز توسعه مدیریت و منابع در ادامه به جلسات هماهنگی با دانشگاهها و موسسات علمی (پژوهشکده سوانح طبیعی و...) و نهادهای بین المللی از جمله دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در ایران و همچنین نماینده اوچا (دفتر نمایندگی ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه ) اشاره کرد و گفت:
دومین کارگاه بین المللی ارزیابی ابتدایی سریع و چندبخشی از نیازها «میرا» که با حضور مدیران و کارشناسانی از سازمان مدیریت بحران کشور در سطح ملی و استانی، وزارت امور خارجه، جمعیت هلال احمر و آژانس های سازمان ملل متحد در روزهای 4، 5، 10 و 18 خرداد ماه 1400برگزار گردید.
وی با اشاره به دوره آموزشی تاب آوری شریانهای حیاتی در حوادثبا حضور مدیران و کارشناسان سازمان و ادارات کل مدیریت بحران و همچنین مدیران دستگاههای اجرایی استانی اعم از آب ، برق، گاز، مخابرات، شهرداریها، نفت و... خاطرنشان کرد: این دوره 16 ساعته در آبان ماه و آذرماه عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.
نظری تاکید کرد: در این دوره که بصورت آنلاین برگزار شد مفاهیم و اصول تاب آوری، بررسی وضعیت موجود، روش تهیه برنامه و رفع مشکلات و چالشها و مقایسه میزان تاب آوری کشورهای مختلف در حوادث اخیر از جمله پاندمی بیماری کرونا مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
رئیس مرکز توسعه مدیریت و منابع به اهمیت کارگاه آموزشی مدیریت اجساد و تشخیص هویت جانباختگان در حوادث اشاره کرد و تصریح کرد: مقدمات برگزاری این دوره و همچنین کارگاههای آموزشی بازتوانی آسیب دیدگان و لجستیک در حوادث نیز با همکاری دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در آذرماه و بهمن ماه سال جاری برای سطوح مختلف مدیریتی فراهم شده است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد در صورت تامین اعتبار کارگاه های آموزشی زلزله و مدیریت بحران زلزله، هدایت و رهبری در حوادث، غدیر سه ویژه اعضای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عمليات پاسخ به بحران استانی در ماه های باقیمانده از سال جاری برگزار گردد.
 
 
 
 

شناسه خبر : 4012
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.