1400/10/16
نجار روند مدیریت بحران سیل در جنوب و جنوب شرق کشور را تشریح کرد

نجار روند مدیریت بحران سیل در جنوب و جنوب شرق کشور را تشریح کرد

روز گذشته رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در معیت وزیر کشور به استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان سفر و از مناطق متاثر از سیلاب های اخیر بازدید و اقدامات لازم جهت عادی سازی زندگی مردم آسیب دیده انجام شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر پیگیری جدی جبران خسارت های ناشی از سیل، اظهار داشت: امهال وام های کشاورزان خسارت دیده در سیل به مدت ۲ سال، پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به کشاورزان جهت پرداخت بدهی آنها به بخش خصوصی بابت نهاده ها، اختصاص بذر رایگان توسط وزارت جهاد کشاورزی برای کشت بعدی کشاورزان، تحویل نهال یارانه‌ای به کشاورزان و حفر چاه جدید بجای چاه های آسیب دیده که دارای پروانه بوده و به دلیل سیل پر شده اند، از مصوبات برای جبران خسارت های سیل در هرمزگان خواهد بود.
نجار گفت: موارد مختلف همچون تامین تجهیزات و ماشین آلات و جبران خسارت‌های وارد شده بر اثر سیل به خصوص به کشاورزان در سیستان و بلوچستان  با جدیت پیگیری می‌شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به نشست فوق‌العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان رودان که با حضور وزیر کشور،  استاندار هرمزگان، فرماندار ، نماینده شرق هرمزگان و امام جمعه رودان برگزار شد،افزود: همه باید به وظایف خود عمل کنیم که آلام سیل‌زدگان به خصوص کشاورزان که زحمت کشیدند اما دچار خسارت شده‌اند، جبران شود.
وی ادامه داد: اراده و همبستگی و تدبیر در صحنه که باید در مواقع بحران به فوریت به اجرا گذاشته شود، بسیار مهم و کارساز است و در این حادثه سیل نیز، مدیریت بحران در صحنه به خوبی انجام شد.
وی با اشاره به درخواست‌های مطرح شده در این نشست، بیان داشت: احداث پل و لایروبی رودخانه‌ها از جمله موارد ضروری است که باید برای آن برنامه‌ریزی و به سرعت انجام گیرد که در راستای پیشگیری از اتفاقات بسیار مهم خواهد بود.
گفتنی است در ادامه بازدیدها  وزیر کشور امروز ۱۶ دی ماه، به اتفاق رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و استاندار کرمان وضعیت مناطق سیل زده جنوب استان کرمان به ویژه رودبار جنوب را بازدید و بررسی خواهد کرد. 

شناسه خبر : 4173
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.