1400/10/19
نجار خبر داد: پیشنهاد تخصیص اعتبار به منظور جبران خسارات سیل در جنوب و جنوب شرق کشور

نجار خبر داد: پیشنهاد تخصیص اعتبار به منظور جبران خسارات سیل در جنوب و جنوب شرق کشور

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از پیگیری سازمان مدیریت بحران کشور برای تامین و اختصاص اعتبار با هدف جبران خسارات وارده در سیل اخیر استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و..‌. خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در این باره گفت: با توجه به وقوع سیل در چند روز گذشته خساراتی به اماکن مسکونی شهری و روستایی و تاسیسات زیر بنایی وارد شده است که به منظور جبران خسارات وارده در بخش های مسکونی و تاسیسات زیربنایی، نسبت به طرح و اختصاص مبلغ چهار هزار و شصت و دومیلیاردو چهارصد و هشت میلیون ریال به صورت هزینه ای در نظر گرفته شده است. 
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین از اختصاص مبلغ بیست و چهار هزار میلیارد و چهارصد وپنجاه میلیون ریال به صورت تملک دارایی سرمایه ای و تسهیلات بانکی به مبلغ هفت هزارو پانصدو هفتاد و پنج میلیارد و نهصد میلیون ریال (با سود 4 درصد روستایی و 5 درصد شهری) و بازپرداخت 15 ساله برای تسهیلات بازسازی (3 سال دوران مشارکت مدنی و 12 سال دوران فروش اقساطی)، بازپرداخت5 ساله برای تسهیلات تعمیری و بازپرداخت 7 ساله برای تسهیلات معیشتی خبر داد.
نجار در خصوص جبران خسارات بخش کشاورزی افزود:
پیشنهاد اختصاص اعتبار هزینه ای به میزان ده هزار میلیارد ریال  جهت استمهال تسهیلات کشاورزی به مدت 3 سال و
تسهیلات بانکی به میزان بیست هزار میلیارد ریال با سود 4 درصد و بازپرداخت 15 ساله
به هیئت محترم وزیران ارائه شد تا اقدام لازم معمول و پس از تصویب در اختيار استانداری متاثر و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفته و با نظارت سازمان مدیریت بحران کشور و رعایت ضوابط و مقررات هزینه گردد.

شناسه خبر : 4180
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.