1400/10/21
برآورد خسارت سیل در استان کرمان
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گزارش داد:

برآورد خسارت سیل در استان کرمان

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: در جریان سیل اخیر، توسط کارشناسان فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی حدود ۲۲۳۲ میلیارد تومان ارزیابی و برآورد خسارت گردیده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان کرمان، مجید سعیدی با اشاره به خسارات ناشی از حوادث سیل، برف و توفان ۱۲ تا ۱۶ دی ماه جاری در استان گفت: این خسارت‌ها در ۱۹ شهرستان استان کرمان رخ داده است که توسط کارشناسان فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی حدود ۲ هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان ارزیابی و برآورد گردید.
وی افزود: از این مقدار حدود ۹۳۳ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان به بخش زیربنایی خسارات وارد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان عنوان کرد: علاوه بر این به علت بی‌توجهی برخی عشایر و دامداران به هشدارهای مکرر صادره و عدم خروج به موقع دام‌ها از مراتع و به ویژه تالاب جازموریان حدود ۱۴۰۷ راس دام تلف شده است.
سعیدی خاطرنشان کرد: ۱۹۰۷ واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب دیده است که از این تعداد ۴۵۰ واحد باید تخریب و نوسازی و مابقی باید تعمیر شوند.
وی ابراز داشت: ارزیابی‌های صورت گرفته به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شده و کلیات آن مورد تصویب قرار گرفته است.
سعیدی افزود: جزئیات خسارت وارده نیز با تکمیل ارزیابی و برآوردها و پیشنهاد مشترک وزارت کشور و جهاد کشاورزی در جلسه هیات دولت، جبران خسارات صورت گیرد.

شناسه خبر : 4189
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.