1400/10/28
برگزاری جلسه اضطراری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان در محل فرمانداری شهرستان رودبار جنوب

برگزاری جلسه اضطراری ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان در محل فرمانداری شهرستان رودبار جنوب

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان کرمان، استاندار کرمان به همراه مدیرکل مدیریت بحران استان شامگاه گذشته در ادامه بازدید میدانی خود از مناطق سیل‌زده به روستای حاجی آباد در بخش جبالبارز جنوبی رفت.
دکتر زینی وند در محل انسداد جاده عنبرآباد به روستاهای این بخش به دلیل طغیان رودخانه دستور طراحی پل فلزی در این مسیر تا زمان احداث پل در این نقطه را صادر کرد.
استاندار کرمان سپس در رودبار جنوب در محله غدیر حضور یافت و در جریان مشکلات ساکنان دوسوی رودخانه قرار گرفت.
دکتر علی زینی وند استاندار کرمان همچنین در ستاد مدیریت بحران در محل فرمانداری رودبار جنوب از مردم خواست، احتیاط‌های لازم را رعایت کنند و از رودخانه‌ها و نقاط پرخطر فاصله بگیرند.
استاندار کرمان دستور داد همه اقدامات لازم جهت حفظ جان مردم با توجه به گسترش روان آبها انجام گیرد.
وی با تاکید بر تمرکز اقدامات برای نجات جان مردم، تخلیه واحدهای مسکونی در معرض خطر سیلاب را مورد تاکید قرار داد.
تهیه و آماده سازی بسته های زیستی و خوراکی در منطقه به منظور امدادرسانی هوایی در اسرع وقت از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در نشست شب گذشته ستاد مدیریت بحران استان در محل فرمانداری رودبار جنوب بود.
* * ۱۳ روستا حوزه تالاب جازموریان در وضعیت خیلی بدی قرار گرفته اند
براساس این گزارش، فرماندار رودبار جنوب نیز در این جلسه از انسداد راه دسترسی ۲۹۰ روستا خبر داد و افزود: در حوزه تالاب جازموریان ۱۳ روستا در وضعیت خیلی بدی قرار گرفته اند.
پرورش از آسیب دیدگی ۲۰ درصد زهکلوت خبر داد و گفت: نهضت‌آباد و شاه‌آباد در بخش مرکزی در محاصره سیل قرار گرفته اند.
** آغاز امدادرسانی هوایی از ریگان
رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این جلسه گفت: امدادرسانی ۱۱ شهرستان سیل زده استان در حال انجام بوده و بیشتر تلاش ما در جنوب استان متمرکز شده است.
وی ادامه داد: ۱۰ هزار نفر امداد‌رسانی و یک هزار نفر اسکان اضطراری انجام شده و هم اکنون ۳۴۰ نیرو در منطقه در حال امداد‌رسانی هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: امداد هوایی باید در ابتدا از ریگان آغاز شود.
همچنین در این جلسه سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جنوب استان گفت: محورهای اصلی «رودبارجنوب _ ایرانشهر»، «کهنوج _ قلعه گنج _ رمشک» و «قلعه گنج _ جاسک» ، ۸ محور فرعی و ۴۸ محور روستایی مسدود هستند

شناسه خبر : 4228
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.