1400/11/01
سفر رییس جمهور به مناطق سیل زده استان کرمان

سفر رییس جمهور به مناطق سیل زده استان کرمان

رئیس جمهور در جمع سیلزدگان جنوب کرمان گفت: احداث سیلبندها برای جلوگیری از خسارت‌های بیشتر به این مناطق ضروری است و جزو برنامه‌های دولت قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان کرمان، حجت‌‌الاسلام سیدابراهیمی رئیسی عصر اول بهمن ماه در سفر به مناطق سیلزده جنوب کرمان و در جمع مردم روستای نهضت‌آباد عنوان کرد: علی رغم سیل و بارندگی شدید، شاهدیم که تلفات انسانی در این منطقه نداشته‌ایم که این باعث شکرگذاری به درگاه پروردگار است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه باران نعمت خداست و اگر از این نعمت درست بهره‌برداری شود، آبادانی و کشاورزی پررونق و اقتصاد خوب روستا به همراه دارد، ابراز داشت: ما به دنبال فعال کردن اقتصاد روستاها هستیم و باران زمینه خوبی است، با یکسری اقدامات مقدماتی می‌توان هم از این نعمت‌ها استفاده کرد و هم جلوی تخریب‌ها و مشکلات گرفته شود.
وی تصریح کرد: در بررسی‌هایی که داشتیم در برخی از نقاط سیلبندهایی ایجاد و لایروبی به موقع انجام شده و در نتیجه از تخریب‌ها جلوگیری کرده است، اما مناطقی که سیلبندها درست نبوده، گرفتاری‌هایی برای روستاها و کشاورزان و دامداران ایجاد کرده است.
آیت الله رئیسی ادامه داد: در سیل ۱۲ دی ماه، استاندار، فرمانداران، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی، جهادگران و سازمان‌های امدادگر همت کردند تا مقداری از آلام مردم بکاهند و در سیل دوم مشکلات بیشتر شد.
وی به سفر وزیر کشور به منطقه سیل زده اشاره داشت و خاطرنشان کرد: یکسری اقدامات از جمله تخلیه گل و لای و آبگرفتگی منازل باید فوری انجام می شد که از همه مسئولین، امدادگران، جهادگران و مردم تشکر می کنیم.
رئیس جمهور افزود: برای جبران خسارت وارده به اثاثیه منزل هم کار آغاز شد و ادامه دارد، ضمن آنکه بخش مربوط به بازسازی و نوسازی منازل آسیب دیده نیر شمارش و شناسایی شده و در حال اقدام است.
وی گفت: از مردم عزیز و شهیدداده جنوب استان و رودبار جنوب شناخت داریم که هر زمان پای انقلاب و ارزش‌های انقلاب مطرح بوده با تمام وجود ایستاده‌اند و بسیج در این مناطق از فعال‌ترین بسیج‌های کشور است.
آیت الله رئیسی یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و گفت: ایشان در دیدارهایشان همواره از مردم استان کرمان و ایستادگی آنها پای نظام و انقلاب، ولایتمداری، شهیدپروری و همت آنها در جبهه‌ها و دوران دفاع مقدس می‌گفتند.
وی ابراز داشت: امیدواریم آنچه نسبت به این منطقه تاکنون انجام شده مورد توجه حضرت حق قرار گیرد و با مشارکت اهالی و پیگیری مسئولان، مشکلات برطرف شود و مردم بتوانند زندگی را بهتر از گذشته ادامه دهند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کار بلندمدتی که باید در منطقه انجام شود و بسیار ضرورت دارد، مسئله سیلبندها است، افزود: این اقدام باید سریع انجام گیرد و جزو برنامه‌های دولت قرار دارد تا دیگر شاهد اینگونه خسارت نباشیم.
وی گفت: خسارت وارده به کشاورزی و دامداری منطقه نیز توسط مسئولان جبران می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان کرمان، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر امروز در سفر از پیش تعیین نشده برای بازدید از مناطق سیل زده به جنوب کرمان سفر کرده است

شناسه خبر : 4249
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.