1400/11/01
پیگیر تعمیر، تجهیز و بازسازی مدارس آسیب دیده ناشی از سیل در جنوب استان کرمان هستیم
وزیر آموزش و پرورش در جریان بازدید از مدارس آسیب دیده ناشی از سیل استان کرمان:

پیگیر تعمیر، تجهیز و بازسازی مدارس آسیب دیده ناشی از سیل در جنوب استان کرمان هستیم

وزیر آموزش و پرورش در جریان بازدید از مدارس آسیب دیده ناشی از سیل در شهرستان های جنوب استان کرمان گفت: با تامین اعتبار لازم پیگیر تعمیر، تجهیز و بازسازی مدارس آسیب دیده ناشی از سیل در این مناطق هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استان کرمان، وزیر آموزش و پرورش به منظور بررسی وضعیت مدارس در مناطق سیلزده جنوب استان با استقبال دکتر رحمان جلالی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، دکتر شکرالهی نماینده ۵ شهرستان جنوبی استان در خانه ملت و مدیرکل آموزش و پرورش وارد جنوب استان کرمان شد.
یوسف نوری با حضور در دبیرستان دخترانه شبانه روزی کوثر رودبارجنوب و بررسی میدانی وضعیت این مدرسه گفت: در جریان بارندگی های شدید اخیر به ۶۴ مدرسه در شهرستان رودبارجنوب خسارت وارد شده است.
وی افزود: با تامین اعتبار از محل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، پیگیر تعمیر و تجهیز مدارس و بازسازی مدارسی که قدمت بیشتری داشتند و آسیب شدید دیده اند، خواهیم بود.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه پس از بازدید از مدرسه ابتدایی امام سجاد (ع) در روستای تمیری با ۱۲۰ دانش آموز دختر و پسر، از مدرسه سیل زده و تخریبی شهید مدرس روستای آبسردوییه رودبارجنوب با ۹۴ دانش آموز نیز دیدار و گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان وضعیت تخریب و آسیب سیل به این مدارس قرار گرفت.
وزیر آموزش و پرورش همچنین از مدارس عشایری خسارت دیده ناشی از سیل در شهرستان کهنوج بازدید کرد.
۱۰ مدرسه عشایری و ۲۵ مدرسه دیگر در شهرستان کهنوج در جریان بارندگی های شدید اخیر آسیب دیده اند.
وزیر آموزش و پرورش در زمینه مقاوم سازی و بازسازی مدارس خسارت دیده، قول مساعدت داد و با توجه به شرایط بحرانی پیش آمده بر استمرار آموزش حضوری دانش آموزان و انعطاف پذیری در برنامه درسی در مدارس، تاکید کرد.
نوری افزود: مهارت آموزی در مدارس و برگزاری کلاس های درس در مساجد، فضای باز، ورزشگاه ها، کانون های فرهنگی - تربیتی و... باید در دستور کار مدیران و عوامل اجرایی مدارس قرار گیرد.

شناسه خبر : 4258
امتیاز شما برای این خبر:
© 1398 کلیه حقوق وب سایت متعلق به سازمان مدیریت بحران است.