• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1396/5/15 يكشنبهنجار در نشست خبری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید تاکید کرد:
ضرورت استفاده از ظرفیت هنر برای پیشگیری و مدیریت بحران در کشور
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور خواستار استفاده از ظرفیت هنر برای پیشگیری و مدیریت بحران در کشور شد.
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن اندیشه استانداری یزد برگزار شد بابیان اینکه پیشنهاد برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید از سوی دوستان و همکاران استان دارالعباده یزد داده شد، گفت: با ارائه این پیشنهاد، با وزیر کشور مکاتباتی صورت گرفت و درنهایت با تأییدیه‌ای که داده شد تصمیم گرفتیم تا این جشنواره را برای نخستین بار در شهر جهانی یزد برگزار کنیم.
اسماعیل نجار در ادامه بابیان اینکه زبان هنر بسیار زیبا و قابل‌فهم است، افزود: فیلم از بخش‌های جذاب هنر است که تأثیرات بسیار مثبت و زیادی در جهان دارد پس می‌توان از این ظرفیت عظیم در آگاهی بخشیدن به آحاد مردم درزمینه بحران و پیشگیری از آن استفاده کرد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت‌ها برای آگاهی بخشی درزمینهٔ بحران بایستی استفاده لازم را کرد، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌های مهم، هنر است که می‌تواند با پخش یک فیلم و عکس تمام جهان را تحت تأثیر خود قرار دهد.
وی ادامه داد: همان‌گونه که سال گذشته، عکاسانی با ایجاد صحنه‌های خارق‌العاده، مانند کودک مهاجر سوری که در کنار دریا جان خود را ازدست‌داده بود و یا کودکی که در آفریقا از فرط گرسنگی در حال مرگ بود و یک لاشخور منتظر بود تا طعمه‌ی خود را شکار کند. این‌ها گوشه‌ای از تأثیرات هنر در جهان است که باعث شد مردم تمام جهان در برابر این بی‌عدالتی را اعتراض کرده و خواهان رسیدگی به حال آن‌ها شدند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بابیان اینکه در سال‌های گذشته و در جشنواره‌های مختلف هنری شاهد بروز استعدادها و جوان‌های مستعد بودیم، تأکید کرد: در این جشنواره نیز می‌توانیم با استفاده از این هنرمندان توانمند و خلاق، از انرژی بالای آن‌ها استفاده کرد.
نجار، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله امیدواریم که با همکاری با صداوسیما، آثار برتر را در اختیارشان بگذاریم و تأثیری بزرگ را در کشور و جهان به وجود آوریم.
رئیس نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید با اشاره به اینکه ان‌شاءالله در سال‌های آینده شاهد برگزاری گسترده این جشنواره باشیم، گفت: امیدواریم در سال‌های آینده جشنواره ملی فیلم کوتاه امید به‌صورت جهانی برگزار شود و تأثیرات آن را به‌صورت جهانی مشاهده کنیم.
وی با تأکید بر اینکه همه باید تلاش داشته باشند تا تلفات کاهش یابد، اضافه کرد: مردم باید با فراگیری آموزش‌های لازم درزمینه بحران، ایمنی را به‌طور کامل فراگرفته و عمل کنند.
معاون وزیر کشور تصریح کرد: یکی از بحران‌های عظیم کشور، بحران آب است که استان یزد یکی از سرآمدان این بحران عظیم است که در این جشنواره نیز آثاری در این خصوص خواهیم داشت.
 
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
^