• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1396/10/7 پنجشنبهدر جلسه متخصصین و اساتيد برجسته کشوری در حوزه زلزله‌شناسی با وزير كشور مطرح شد؛
دستور وزير كشور براى نصب دستگاه هاى جديد لرزه نگارى و GPS/ سازمان لرزه نگارى و نقشه بردارى موظف به شناسايى مناطق اولويت دار شدند
دکتر رحمانی فضلی بر فرهنگ سازی و آموزش در هنگام زلزله از سوی رسانه‌های جمعی به خصوص صدا و سیما تاکید کرد و گفت: سازمان مديريت بحران و صدا و سيما نسبت به تهيه برنامه هاى آموزشى اقدام كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مديريت بحران کشور به نقل از وزارت کشور؛ جلسه متخصصین و اساتيد برجسته کشوری در حوزه زلزله‌شناسی عصر چهارشنبه ٦ دى ماه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزير كشور برگزار شد.
وزیر کشور در این جلسه از استاندار تهران و رئيس سازمان مديريت بحران خواست تا هر چه سريعتر نسبت به رفع مشكل کارشناسان سازمان لرزه نگاری نسبت به ایجاد ایستگاه لرزه نگاری در شهرستان ملارد اقدامات لازم را انجام دهند.
رحمانی فضلی همچنين از استاندار تهران خواست نسبت به ساماندهی چاه های زیرزمینی در اين استان اقدامات لازم صورت گیرد و تدابير مناسب نسبت به حفظ سايت موزه زلزله شناسى در تهران انجام شود.
وزیر کشور از آمادگى نصب دستگاه هاي جديد لرزه نگاري و GPS در مناطق مختلف كشور خبر داد و از سازمان لرزه نگاری و سازمان نقشه بردارى خواست تا مناطق اولويت دار خود را هر چه زودتر به سازمان مديريت بحران معرفى كنند.
وزیر کشور در ادامه اين جلسه بر فرهنگ سازی و آموزش در هنگام زلزله از سوی رسانه‌های جمعی به خصوص صدا و سیما تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازى و آموزش نقش بسيار مهم در نحوه برخورد و مواجه مردم در هنگام زلزله دارد لذا سازمان مديريت بحران بايد با همكارى صدا و سيما نسبت به تهيه برنامه هاى آموزشى اقدام كند.
در این جلسه نیز اساتید و متخصصین برجسته زلزله شناسى آخرین وضعیت رفتارهای زلزله در استان‌های کرمان، كرمانشاه، البرز و تهران را مورد بررسی قرار دادند.
در اين جلسه نجار و سعيدى رييس و سخنگوى سازمان مديريت بحران کشور، ذوالفقارى معاون امنيتى و انتظامى وزارت كشور، مقيمى استاندار تهران، مرادى رييس مركز لرزه نگارى موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران، شمالى عضو هيات علمى موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران، تاتار معاون پژوهشى پژوهشگاه بين المللى زلزله شناسى و مهندسى زلزله، زعفرانى رييس پژوهشكده زلزله شناسى، طالبيان رييس پژوهشكده علوم زمين، نظرى معاون پژوهشكده علوم زمين، حق شناس معاون پژوهشكده بين المللى زلزله شناسى و مهندسى زلزله، توكلى معاون امور فنى سازمان نقشه بردارى و صفايى استاد زمين شناسى دانشگاه اصفهان حضور داشتند.
 
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
^