• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1397/7/16 دوشنبهسفر نجار به مازندران/
جلسه با نماینده و فرمانداران نوشهر، چالوس و کلاردشت/ پیشنهاد اختصاص اعتبار بازسازی به دولت
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور گفت: در رابطه با حادثه اخیر اعتبار تملک دارایی سرمایه ای و اعتبار هزینه ای لازم به دولت محترم پیشنهاد گردیده است‌‌ که انتظار می رود برآورد خسارات در بخش های مختلف زیرساخت ها و واحدهای مسکونی هر چه سریعتر در قالب فرمهای ابلاغی تهیه و به سازمان مدیریت بحران منعکس گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران كشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران كشور صبح امروز به منظور بررسی وضعیت سیل زدگان به استان مازندران سفر کرد.
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور در بدو ورود در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نوشهر در محل فرمانداری با حضور احمدی نماینده نوشهر در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران نوشهر، چالوس و کلاردشت شرکت کرد.
وی با بیا اینکه گزارش اولیه خسارت سیل دیشب در جلسه هیات وزیران مطرح شده است افزود: خسارات سیل اخیر در بخش های مختلف در شهرستان نوشهر در حال برآورد است که با توجه به اهتمام ویژه دولت و سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه امیدواریم بخشی از منابع مالی برای جبران خسارت سیل پس از تصویب در هیات دولت به سرعت در اختیار مناطق درگیر سیل قرار می گیرد.
نجار ضمن تشریح اقدامات دستگاههای اجرایی ذیربط در استان مازندران اظهار داشت: مشکلات پیش آمده در رابطه با پلهای تخریب شده مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم به منظور رفع موانع و بازگشایی تمامی راه های ارتباطی استان اتخاذ شده است.
معاون وزیر کشور ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات اداره کل مدیریت بحران و دستگاههای عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی حدود ۳۰۰ میلیمتر بارندگی در رامسر ثبت شده است که این میزان در این بازه زمانی بسیار قابل توجه است.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور همچنین به بحث تغییر اقلیم  در کشور و مشکلات خشکسالی و بارش های شدید ناشی از آن اشاره کرد و گفت: سطح حادثه باید مشخص شود و بر اساس آن امکانات و تجهیزات مورد نیاز با انجام هماهنگی های لازم و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی نظیر شرح وظایف فرمانداران فراهم شود تا با اقدامات به موقع از تسری آن به سطوح بالاتر جلوگیری شود.
رئیس سازمان مدیریت بحران كشور با تاکید بر عدم ساخت و ساز در حریم رودخانه ها تصریح کرد: ساماندهی رودخانه ها باید بر اساس دوره بازگشت وقوع سیلاب با مطالعات فنی لازم انجام شود.
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
^

تحت نظارت وف ایرانی