• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1397/9/7 چهارشنبه
نجار در بیستمین مانور زلزله مدارس: تهران در برابر زلزله آمادگی ندارد
 رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: یکی از کارهایی که می‌توان برای ارتقای آمادگی انجام داد مانور است که خوشبختانه هر سال برگزار می‌شود و این بیستمین مانوری بود که انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور در بیستمین مانور  نمادین زلزله و ایمنی مدارس که صبح امروز چهارشنبه هفتم آذر به صورت پایلوت در مدرسه فاطمه پزشکی کرج برگزار شد گفت: خوشبختانه با توجه به آموزش‌هایی که داده شده بود این مانور به نحو احسن توسط دانش‌آموزان انجام شد.


نجار افزود: پناه‌گیری، خروج از محل، برپایی چادر،  انتقال مصدومین و ... به خوبی انجام شد.


وی با تاکید بر اهمیت آمادگی در برابر حوادث خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که می‌توان برای ارتقای آمادگی انجام داد مانور است که خوشبختانه هر سال برگزار می‌شود و این بیستمین مانوری بود که انجام شد.


معاون وزیر کشور در خصوص آمادگی کشور در برابر حوادث اعلام کرد: این موضوع به سطح حادثه بستگی دارد، اگر حادثه گسترده و در مراکز جمعیت بزرگ باشد سطح آمادگی پایین است، مثلا تهران برای یک زلزله بزرگ هفت و نیم ریشتری آمادگی ندارد، اما برای حوادث کوچک آمادگی داریم.


این مسئول ادامه داد: در هر حال آموزش برای مقابله با حوادث اهمیت زیادی دارد و به دنبال آن هستیم تا دانش‌آموزان حوادث را بشناسند.

عكس هاي مرتبط :

بيشتر
^