• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1398/2/19 پنجشنبهدر جمع خبرنگاران مطرح شد؛
توزیع ۷۰ هزار بسته لوازم خانگی در مناطق سیل زده
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: ۷۰ هزار بسته لوازم خانگی تهیه و در میان ساکنان استان‌های درگیر سیل توزیع شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور به نقل از صدا و سیما، اسماعیل نجار امروز در حاشیه جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در جمع خبرنگاران افزود: از صبر و شکیبایی و همراهی ملت بزرگ ایران بخصوص مردم حادثه دیده مناطق سیل زده بویژه استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تشکر و قدردانی می‌کنم.
وی گفت: امکان تجاری، شهری، روستایی ۲۱ استان درگیر با سیل ارزیابی شدند که ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ واحد نیاز به تعمیر و نوسازی دارند.
نجار افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مأموریت بازسازی خانه‌های تخریب شده در استان‌های سیل زده را در سطح کشور به عهده گرفته است و تمهیدات لازم برای این کار اندیشیده شده است.
وی گفت: بسیاری از دستگاه‌های اجرایی قرار است با تفاهم نامه‌ای که با بنیاد مسکن امضا کرده‌اند در امر بازسازی و نوسازی خانه‌ها مشارکت کنند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره اعتبارات در نظر گرفته شده برای مردم مناطق سیل زده افزود: بانک‌ها آماده پرداخت در بخش‌های مختلف هستند و در رابطه با تأمین مسکن اضطراری برای روستاییان ۶ میلیون تومان برای شش ماه که طی سه قسط به آن‌ها پرداخت می‌شود و برای شهروندان دیگر ۱۲ میلیون تومان که به صورت سه قسط به آن‌ها پرداخت می‌شود، در نظر گرفته شده است.
نجار گفت: این مبالغ در اختیار مردم مناطق سیل زده قرار داده می‌شود تا بتوانند جایی را اجاره کنند و در آن سکونت کنند تا خانه‌های خودشان آماده شود و اگر هم نتوانستند جایی را اجاره کنند دستگاه‌های مربوط تمام تمهیداتی که لازم باشد انجام می‌دهند تا این افراد بدون خانه نمانند.
وی افزود: حدود ۷۰ هزار پک لوازم خانگی از جمله یخچال، فرش، گاز، دو تخته پتو و مقدار اندکی لوازم پخت و پز برای مردم مناطق سیل زده در نظر گرفته شده که ۳۰ هزار پک از این تعداد از سوی ستاد فرمان اجرایی حضرت امام و ۴۰ هزار پک از طریق پول‌هایی که مردم به حساب هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واریز کرده‌اند قرار است تهیه شود.
 
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
^