• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

1398/3/12 يكشنبهبا حضور نجار جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده:
تصمیم گیری درخصوص مراحل تامین مالی احداث کانال سیل‌برهای مورد نیاز استان خوزستان/ ثبت اطلاعات در سامانه سجاد لازمه پرداخت خسارات سیل
نشست کمیته برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به منظور بررسی درخواست استاندار خوزستان مبنی بر پیشنهاد احداث کانال سیل‌بر در چند نقطه از استان با حضور نجار جانشین قرارگاه، ناصریان دبیر کمیته و شریعتی استاندار خوزستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: در این نشست ضمن ارزیابی آخرین وضعیت استان، نحوه تامین اعتبارات مورد نیاز مورد بررسی قرار گرفت.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور تاکید کرد: در این جلسه مقرر شد ظرف مدت ده روز کاری اقدامات لازم با هماهنگی وزارت نیرو و سازمان برنامه بودجه درخصوص بررسی و اعلام منابع قانونی انجام شود.
نجار همچنین در نشست دیگری با دبیران کمیته های برآورد، تعیین خسارت و تخصیص منابع و بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده به همراه معاونین و نمایندگان وزارت راه وشهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و امور دارایی راهکارهای بررسی دقیق و برآورد خسارات ناشی از سیل به بخش راه و شهرسازی را بررسی کرد.
جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده درباره این نشست اظهار داشت: مقرر شد وزارت راه و شهرسازی ظرف یک هفته اطلاعات لازم در خصوص میزان خسارات وارده ناشی از سیل را در سامانه جامع امداد و نجات دولت( سجاد )ثبت کند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر اینکه مبنای پرداخت خسارتها، نقشه های تهیه شده توسط پژوهشگاه فضایی کشور است گفت: از دیگر مصوبات این نشست ارائه چارچوب داده های مورد نیاز توسط سازمان برنامه و بودجه به وزارت کشور بود.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه هرگونه پرداخت خسارت سیل، منوط به ثبت اطلاعات در سامانه سجاد است اضافه کرد: در این حوزه اطلاعات بخش‌های خسارت دیده که توسط تمام دستگاه‌های ذی ربط ازجمله بنیاد مسکن، آبفا، توانیر و دیگر مجموعه‌ها تهیه می‌شود را با جزییات وارد سامانه می‌کنیم تا دقیقا مشخص شود که به چه قسمت‌هایی خسارت وارد شده است و براساس این اطلاعات و جمع‌بندی آن‌ها بتوانیم میزان خسارات را مشخص کنیم.
نجار گفت: تمام تلاشمان بر این است که اطلاعات مکان‌ محور باشد یعنی بتوانیم روی نقشه با عکس‌های هوایی آن مناطق را مشخص کنیم تا دقت برآورد خسارت  بالا رود.
جانشین قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده ادامه داد: بعد از این که خسارات با دقت مشخص شد، حوزه بعدی تخصیص منابع و پرداخت خسارت است که این پرداخت بر اساس دستورالعمل‌های مصوب صورت می‌گیرد.
 
عكس هاي مرتبط :

بيشتر
^