• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

اخبار برگزیده

1396/6/26 يكشنبهبرنامه آخرین روز سفر نجار به مالزی:
بازدید از مرکز مدیریت سیل و تونل هوشمند انتقال اضطراری آب / ملاقات با دبیر آژانس هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد و وزیر امور اضطراری مالزی
رییس سازمان مدیریت بحران کشور که به منظور شرکت در نشست منطقه ای آسیا و اقیانوسیه شبکه بین المللی جستجو و نجات سازمان ملل متحد و مانور منطقه ای زلزله به مالزی سفر کرده بود روز گذشته وارد تهران شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار معاون وزیر و رییس سازمان مدیریت بحران کشور در تشریح اهداف و دستاوردهای این سفر گفت: از مرکز مدیریت سیل و تونل هوشمند انتقال اضطراری آب در کوالالامپور بازدید به عمل آمد که اجازه می دهد یک سیلاب معمولی با مدت زمان سه تا شش ساعت بدون جاری شدن در سطح معابر و نفوذ به ساختمان ها شهری از وسط شهر عبور کند.
نجار درباره چگونگی کارکرد این تونل گفت: این تونل دارای 3 طبقه می باشد. پایین ترین طبقه  فقط برای عبور آب های سطحی میباشد و 2 طبقه فوقانی برای ترافیک اتومبیل است. 3 حالت برای عملکرد تونل در نظر گرفته شده است. حالت اول، در شرایط عادی که در آن هیچ سیلابی وجود ندارد، آب سطحی وارد سیستم نخواهد شد.در هنگامی که حالت دوم فعال می شود، آب سیل به تونل بای پس در کانال پایین تر از تونل بزرگراه منحرف می شود. در این حالت طبقه فوقانی که بخش بزرگراه است هنوز به باز است. هنگامی که حجم سیلاب زیاد است(حالت سوم)، بزرگراه بسته خواهد شد و سیلاب عبور خواهد کرد پس از اطمینان حاصل کردن از اینکه تمام وسایل نقلیه از بزرگراه خارج شدند، دروازه سیلاب بطور خودکار باز خواهد شد که اجازه می دهد تا آب سیل را از خود عبور دهد و ظرف 48 ساعت پس از بسته شدن مجددا بازگشایی شد.

  ملاقات با دبیر خدمات اضطراری گروه جستجو و نجات آژانس هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در ملاقات با جسپر لوند دبیر بخش خدمات اضطراری گروه جستجو و نجات آژانس هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد گفت: با توجه به حادثه خیزی ایران و تجارب ارزنده مدیران در زمینه مدیریت حوادث طبیعی می توان سطح همکاری ها را در حوزه های ارزیابی، هماهنگی، مدیریت اطلاعات و پاسخگویی در سوانح گسترش داد.
معاون وزیر کشور با اشاره به وضعیت وخیم مسلمانان میانمار و یمن گفت: کمک به ابناء بشر فارغ از هر رنگ و پوست و مذهب مهمترین هدف از تشکیل نهاد های ملل متحد است اما به نظر می رسد این هدف در میان منافع قدرت های بزرگ گم شده است.
نجار در این دیدار خواستار تسریع و تسهیل ایجاد مرکز هماهنگی عملیات در محل حادثه و اجرای برنامه عملیات تیم های جستجو و نجات شهری شد.
وی دستیابی به آخرین تحولات در تجهیزات و فناری، ظرفیت سازی و اصلاح روش ها براساس استانداردهای بین المللی، مشارکت در مأموریت های اضطراری در خارج از کشور و افزایش توان مقابله و آمادگی و عضویت در شبکه بین المللی و امکان تسهیل هماهنگی و همکاری در شرایط وقوع سوانح را از دیگر وظایف این نهاد بین المللی در برابر اعضاء دانست.

دیدار وزیر امور اضطراری مالزی
رییس هیات ایرانی با وزیر امور اضطراری مالزی دکتر شهیدان قاسم دیدار و گفتگو کرد.
 در این دیدار که در حاشیه اختتامیه این نشست برگزار شد، نجار همکاری دو کشور در زمینه کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی، امداد رسانی، ایجاد زیرساخت های مطمئن از قبیل شهرک ها و جاده ها را خواستار شد.
وی همچنین زمینه های همکاری وزارت موقعیت های اضطراری مالزی با وزارت کشور و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد.
رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری های بین المللی هیچ محدودیتی قائل نیست و زمینه های لازم نیز برای توسعه روابط در یادداشت تفاهم همکاری بین نهادهای دو کشور فراهم شده است.
معاون وزیر کشور همچنین برگزاری مانورهای مشترک همکاری با هلال احمر ایران و تحکیم روابط بین دو کشور را برای انتقال دانش فنی و تجربیات عملیاتی در زمینه ماموریت های امدادی خواستار شد.
 
 

عكس هاي مرتبط :

^