• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

اخبار برگزیده

1397/8/2 چهارشنبه
جوابیه سازمان مدیریت بحران کشور به روزنامه قانون
سازمان مدیریت بحران کشور به مطلب منتشر شده روز 17 مهر 97 روزنامه قانون جوابیه ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور؛ متن این جوابیه به شرح زیر است :
بسمه تعالی
سرکار خانم مهناز مظاهري
مدير مسئول محترم روزنامه قانون
با سلام و احترام
        در پي درج مطلبي با عنوان « مديريت بحران، ساخت داخلي!» در صفحه سوم روزنامه در روز سه شنبه مورخ هفدهم مهرماه 1397، مطالب ذيل جهت درج و تنوير افكار عمومي ارسال مي‌گردد، لطفا دستور فرماييد براساس ماده 23 قانون مطبوعات، جوابيه اين سازمان در همان صفحات درج گردد.
در گزارش تفصیلی ارائه شده پیرامون وضعیت مدیریت بحران کشور از نظرات کارشناسان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بهره گرفته شده که با اندک تأملی می توان به واقعیات موجود و عملکرد سازمان مدیریت بحران      پی برد. اما به نظر می رسد مقدمه گزارش با غرض ورزی دست اندرکاران آن روزنامه و بخصوص نویسنده محترمه با شخص ریاست سازمان مدیریت بحران کشور از بعد انتقادی و اصلاحی که رسالت یک رسانه بی طرف است خارج شده باشد که زیبنده یک رسانه متعالی نیست. شاهد این مدعا به پیشینه این گزارش در مطلبی مشابه با عنوان «چرا رييس سازمان مديريت بحران كشور پاسخگوي عملكرد ضعيف خود نيست؟ پشتم گرمه» در صفحه نخست و دوم روزنامه در روز دوشنبه مورخ دوم اسفند 1395  می توان اشاره نمود که البته با پاسخ های متقن این سازمان و انتشار در آن جریده همراه بود، اما گویا نگارنده بجای توجه به نظرات کارشناسی و پیگیری اخبار مرتبط با مدیریت بحران کشور از منابع موثق و کارشناسان امر بیشتر به دنبال اهداف سیاسی بوده است که با حرفه انساندوستانه مدیریت بحران در تضاد است.
نگارنده به کرات در متن به هشدارها، ارسال دستورالعمل ها و آماده باش های سازمان نسبت به بارش ها اشاره نموده است و با توجه به وظایف مصرع در قانون تشکیل سازمان مدیریت که وظیفه آن را ایجاد مدیریت یکپارچه در امر سیاستگذاری، برنامه ریزی، هماهنگی و انسجام در مراحل مختلف مدیریت بحران برشمرده معلوم نیست ملاک ایشان برای ارزیابی نامطلوب مدیریت بحران در حوادث سیل مهرماه در استان های شمالی کشور چیست؟
مزید آگاهی مخاطبان محترم به عرض می رساند پیش از آغاز بارش ها اخطاریه و هشدارهای لازم از طریق رسانه های عمومی به اطلاع مردم رسیده بود و به همه استان های تحت تأثیر ابلاغ شده بود با تشکیل شورای هماهنگی مدیریت
بحران استانها و شهرستانهای آمادگی لازم برای مقابله با خطرات احتمالی ایجاد گردد که این امر در مراکز کلیه استان ها و شهرستان های محل حادثه به کرات برگزار شد.
با توجه به اینکه سطح حادثه محلی و در محدوده شهرستان های استان بود هماهنگی برای اعزام امدادگران، تجهیزات مورد نیاز فراهم گردید و اکثر شریان های حیاتی از جمله راهها و در برخی موارد راههای جایگزین،  برقراری آب، برق و .. بازگشایی معابر به فوریت انجام شد.
چیزی که از نظر نویسنده محترمه مورد غفلت واقع شده بارش کم سابقه  بعنوان مثال 317 در رودسر و 290 میلیمتر در رامسر در مدت زمان بسیار کوتاه بوده که از نظر متخصصان امر بیانگر مطالب بسیاری است که پرداختن به آن مجال جدایی می طلبد.
همچنین به جهت آگاهی و  یادآوری به انجام تحقیقات لازم  پیش از نگارش، ریاست سازمان مدیریت بحران کشور به همراه 2 تن از همکاران بلافاصله بعد از وقوع به مدت 4 روز از مناطق سیل زده بازدید و نتایج ارزیابی ها را جهت جبران خسارت به دولت ارسال نمودند.
در پایان در خصوص افترايي كه در متن پيرامون ديوار فروريخته در محمدآباد ريگان استان كرمان که مجدداً بدون ارتباط با موضوع گزارش آمده است اعلام می شود آن نقل قول كذب محض بوده، مستندات محكوميت هفته‌نامه‌اي كه مطلب مورد اشاره را به چاپ رسانده بود در جوابیه مطلب سال گذشته در روزنامه قانون چاپ شده بود اکنون نیز به تعداد چهار برگ (شامل شكايت استاندار، دادنامه، كيفرخواست و رضايت‌نامه) ارسال می گردد.

علي بختياري

مديركل روابط عمومي، امور بين الملل

بازرسي و پاسخگويي به شكايات


 
عكس هاي مرتبط :

^