• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

اخبار برگزیده

1397/9/10 شنبهسخنگوی سازمان مدیریت بحران در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد
هشدار سیل در استان های غربی کشور/ وقوع 93 حادثه غیر مترقبه در هفته گذشته
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اعلام هشدار زود هنگام تشدید بارندگی، بارش رگباری باران و افزایش موقت جریان آب رودخانه ها در استان های غربی کشور از هموطنان ساکن و عازم به استان های غربی خواست آمادگی های لازم را برای هرگونه سیل و آبگرفتگی داشته باشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، بهنام سعیدی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی هواشناسی (روز جاری) بارش شدید باران در غرب کردستان، جنوب غرب آذربایجان غربی و شمال غرب کرمانشاه گزارش شده که احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.
وی ادامه داد: همچنین طبق اطلاعات دریافتی از سامانه های هواشناسی بارش برف در ارتفاعات و گردنه های کوهستانی غرب، شمال غرب و مسیرهای کوهستانی نیمه غربی البرز و شمال استان های زنجان، قزوین و اردبیل گزارش شده که احتمال لغزندگی جاده ها در استان های یادشده امکانپذیر است.
سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از هموطنان و مسافران عبوری از این استان ها خواست با آغاز بارش برف و باران و لغزندگی سطح جاده‌ها تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند و با اشراف به بستن زنجیر چرخ و تامین زنجیر چرخ متناسب با اندازه لاستیک وسیله نقلیه در فصل سرد و رعایت نکات ایمنی و احتیاطی از بروز حادثه پیشگیری کنند و از نزدیک شدن به مکان های مستعد سیلاب یا بهمن یا توقف در بستر رودخانه های خودداری کنند.
معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور به گزارش هفتگی وقوع حوادث در کشور اشاره کرد و گفت: از روز سوم تا نهم آذر 97، حدود 93 حادثه در کشور به وقوع پیوسته که 64 مورد آنان زلزله بوده است که 9 مورد از این زمین لرزه ها بالای 4 ریشتر ثبت و گزارش شده است.
 
عكس هاي مرتبط :

^