• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1396/5/21 شنبه
بارش ها 400 هزار مترمکعب رواناب وارد سد غلامان خراسان شمالی کرد
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: بارش های رگباری جمعه که موجب مرگ یک نفر و مصدومیت سه نفر دیگر شد، افزون بر 400 هزار مترمکعب رواناب وارد سد غلامان این استان کرد.
 حسین عظیمی  اظهار کرد: بارش های رگباری در شهرستان های شیروان، فاروج، مانه و سملقان، رازو جرگلان و اسفراین طبق پیش پیش بینی های هواشناسی استان باعث جاری شدن سیلاب در برخی از مناطق این شهرستان ها شد که خسارت های مالی و جانی فراوانی به همراه داشت.
وی با بیان اینکه بیشترین بارش ها در بخش غلامان شهرستان رازو جرگلان گزارش شده است، افزود: آب منطقه ای استان دریچه های تحتانی سد غلامان شهرستان راز و جرگلان را باز کرد تا رسوب گذاری در مخزن سد انجام نشود.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی اظهار کرد: متاسفانه سیل امروز یک خودروی را با خود برد که با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر و نیروهای امدادی مدیریت بحران شهرستان رازو جرگلان 3 نفر از سرنشینان خودرو نجات یافتند و یک سرنشین زن این خودرو بر اثر سیل بردگی فوت کرد.
عظیمی افزود: 2 مصدم این حادثه به بیمارستان بجنورد برای مداوا منتقل شدند و یک مصدوم دیگر به بیمارستان رازو جرگلان اعزام شد.
وی گفت: سیلاب بیشترین خسارت به شهرستان های راز و جرگلان و شیروان وارد کرده است که گروه های برای برآورد خسارت به منطقه اعزام خواهند شد.
پیش از این هواشناسی خراسان شمالی نسبت به جاری شدن سیلاب در رودخانه های این استان هشدار داده بود.
سیلاب از ابتدای مردادماه تاکنون خسارت های عمده به بخش کشاورزی و تاسیسات زیربنای در شهرستان های گوناگون استان وارد کرده است.
استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع شده که هر سال تابستان با سیلاب های مرگباری روبه رو است.
 
عكس هاي مرتبط :

^