• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1396/6/22 چهارشنبه
جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی مدیریت بحران خوزستان یرگزار شد
 جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات زیست محیطی مدیریت بحران به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استان و با حضور جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و نهادهای مربوطه در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد. 

مدیرکل مدیریت بحران استان در این جلسه ضمن بیان تأثیر تشکیل کارگروههای ۱۴گانه ستاد بحران در بهبود کاهش شرایط بحرانی و اصلاح برخی کاستی ها و ضعف ها در زیرساختها افزود: در گذشته کارگروهها به فراموشی سپرده شده بودند و اغلب در سطح بسیار پایینی برگزار می شدند در حالیکه اکنون با جدیت و همت مضاعف و با حضور اکثر دستگاههای اجرایی و نهادهای مربوطه و با نهایت کارایی در حال انجام هستند.
کیامرث حاجی زاده: کلیه دستگاهها بایستی خود را مکلف به انجام تعهدات و پیگیری و اجرای مصوبات جلسات کارگروهها کنند و کوتاهی و قصور در این زمینه پذیرفتنی نیست.
وی گفت: در زمینه مقابله با ریزگردها دستگاههای مختلف از جمله هواشناسی و محیط زیست در شهرستان ها گزارشات مربوطه را به فرمانداریها و مدیریت بحران گزارش می دهند.
حاجی زاده در ادامه به موضوع هرس درختان و ایجاد فضای زیبا و رشد درختان پرداخت و از شهرداری در انجام این وظیفه با کمک سایر دستگاهها تأکید کرد چرا که این موضوع علاوه بر پاکسازی شنمای شهری از لحاظ روانی نیز در روحیه شهروندان موثر است.
مدیرکل مدیریت بحران استان: طبق دستور استاندار محترم طرح کمربند سبز شهری در شهرستان ها در حال پیگیری است زیرا این موضوع باعث کاهش مهاجرت از استان می شود.
در پایان نیز با پیشنهاد مدیرکل مدیریت بحران استان مصوبات زیر به تصویب رسید:
-جلسات کارگروه بایستی ماهانه بطور منظم برگزار و هر سه ماه یکبار در اداره کل مدیریت بحران انجام و نتایج آن گزارش شود
-کمیته هرس درختان با محوریت محیط زیست، منابع طبیعی، مدیریت بحران، شهرداری و شهرک نفت و صنایع برگزار شود
-کمیته بررسی کارشناسی اثرات گیاهان با محوریت دانشگاه چمران، علوم پزشکی، و شهرداری اهواز تشکیل شود
 

عكس هاي مرتبط :

^