• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1396/6/27 دوشنبه
حاجی‌زاده: لزوم برنامه‌ریزی مسئولان سلامت خوزستان برای جلوگیری از مشکلات تنفسی پاییزی
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: امید است دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مسئولان حوزه سلامت، به منظور جلوگیری از مشکلات تنفسی ناشی از اولین بارش، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: امید است دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مسئولان حوزه سلامت، به منظور جلوگیری از مشکلات تنفسی ناشی از اولین بارش، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند. 
کیامرث حاجی‌زاده در جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران خوزستان، که شامگاه 25 شهریور 96 در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: با توجه به اینکه در آستانه فصل پاییز و زمستان قرار داریم، لازم بود که ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار و با حضور کلیه اعضای ستاد، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی، مدیران عامل شرکت‌های مربوط، و فرماندهان انتظامی و نظامی تشکیل شود. از این رو این ستاد با پنج دستور کار در جلسه امروز حاضر شد.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از موضوعات مهمی که این روزها در استان با آن مواجه هستیم، فرسایش رودخانه‌ها و نزدیک شدن رودخانه‌ها به روستاها و زمین‌های کشاورزی است، افزود: چندین بازه بحرانی حول رودخانه‌های استان وجود دارند که مطالعات زمین‌شناسی و رودخانه‌ای در این بازه‌ها توسط سازمان آب و برق و زمین‌شناسی انجام شده است و در  خصوص روستاهایی که در بخش دهدز و در حاشیه سد کارون 3 هستند و در معرض رانش قرار گرفته‌اند، نیز توسط استاندار و دستگاه‌های متولی، این دستور داده شد تا سریعتر اقدام کنند و در این راستا اعتبارات لازم نیز تخصیص داده شد.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به موضوع ترمیم سیل‌بندهای سیل سال 95 در شوشتر و شعیبیه تصریح کرد: در این باره با مدیران ستاد بحران شوشتر و شعیبیه، جلساتی را برگزار کردیم که در آن جلسات نیز مصوب شد، هر چه سریعتر دستگاه‌های متولی در این خصوص اقدام کنند.
وی در خصوص هرس درختان کنوکارپوس و رسیدگی به وضعیت کانال‌های آب‌های سطحی و دفع فاضلاب توسط شهرداری‌ها و شرکت‌های آب و فاضلاب گفت: امیدوارم دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مسئولان حوزه سلامت، به منظور جلوگیری از مشکلات تنفسی ناشی از اولین بارش، برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهند و شهرداری‌ها نیز در خصوص دفع آب‌های سطحی اقدامات لازم را ترتیب دهند.
حاجی‌زاده در ادامه با بیان اینکه تعدادی از سالن‌های چند منظوره مدیریت بحران در ۱۳ شهرستان به کاربری اصلی بازگردانده شدند، افزود: فرمانداران این ۱۳ شهرستان در جلسات متعدد حضور داشتند و تأکید داشتند که این سالن‌ها سریعتر به کاربری اصلی بازگرداند و تجهیز شوند.
وی اظهار کرد: تمهیدات لازم در خصوص آمادگی ماشین‌آلات زمستانی نیز صورت گرفته و اداره کل حمل و نقل جاده‌ای، راه و شهرسازی و ارگان‌های امدادی هم همکاری‌های لازم را خوشبختانه انجام داده‌اند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در خصوص پرداخت خسارت کشاورزانی که طی سیل سال 95 در شعیبیه دچار ضرر شدند، گفت: قرار شده است مابه‌التفاوت محصول گندم آنها پرداخت شود که در این خصوص تأمین اعتبار آن در حال انجام است و به زودی اجرا خواهد شد.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه به سمت آغاز بارندگی‌ها، وزش بادها، رگبار، تگرگ و صاعقه می‌رویم، هشدارهای لازم توسط دستگاه‌های متولی در این خصوص نیز داده شده است که در این بین هواشناسی، گزارش خوبی را از وضعیت هوا طی روزهای آینده ارائه کرده است و شرکت‌های توزیع برق و آب و فاضلاب نیز با اقدامات صحیحی که در تابستان گذشته انجام داده‌اند، باعث شدند خاموشی‌های کمتری نسبت به سال گذشته داشته باشیم که همه این‌ها نشان‌دهنده تلاش و پای کار بودن دستگاه‌های متولی و کارکنان زحمت‌کش آنها است. ضمن اینکه باید از مردم عزیز استان هم تشکر کرد که علیرغم وجود رنج‌ها و محنت‌ها، صبوری می‌کنند و قصورات را می‌بخشند و ما را در بحث کاهش مصرف برق و صرفه‌جویی در مصرف آب، یاری می‌کنند.
حاجی‌زاده در پایان اضافه کرد: اصحاب رسانه و در رأس آنها صدا و سیما نیز، انصافاً همراهی خوبی را طی ماه‌های گذشته با ما در زمینه اطلاع‌رسانی و همچنین آموزش مردم در خصوص مقابله با گرمازدگی و بهینه‌سازی مصرف برق و صرفه‌جویی در آن داشتند که باید تشکر ویژه‌ای نیز از آنان کرد. 

عكس هاي مرتبط :

^