• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1396/7/12 چهارشنبه
نفوذ سامانه بارشی با فعالیت فرابار شمالی طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه / آماده باش مدیریت بحران نسبت به ورود سامانه بارشی به البرز
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به اخطاریه شماره ۱۲ اداره‌ کل هواشناسی استان درخصوص پیش بینی وضعیت جوی براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی، نفوذ سامانه بارشی با فعالیت فرابار شمالی و همراهی آن با امواج کم دامنه باید تدابیر لازم در این زمینه از سوی دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌های استان صورت گیرد.
«مهدی مهرور» ، با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس اخطاریه شماره ۱۲ اداره کل هواشناسی استان پیرامون پیش بینی وضعیت جوی براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی، نفوذ سامانه بارشی با فعالیت فرابار شمالی و همراهی آن  با امواج کم دامنه و  کم و بیش ناپایدار سطوح میانی جو باید تدابیر لازم در این زمینه از سوی فرمانداری ها و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران صورت گیرد.
وی افزود: طی روزهای  چهارشنبه الی پنج شنبه ۱۲ لغایت ۱۳ مهر ماه جاری آسمان استان کمی ابری تا نیمه ابری، وزش باد شدید، کاهش نسبی دما، رعد و برق، بارش شدید و رگباری، در ارتفاعات بارش برف و به دنبال آن در پاره ای مناطق احتمال سیلابی شدن مسیلها، رودخانه های فصلی و دائمی به سبب بارش باران پیش بینی می شود.
مهرور گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی هماهنگی لازم به منظور فراهم نمودن تمهیدات مورد نیاز جهت مقابله با هر گونه حادثه و خسارات احتمالی را معمول دارند.
 مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: هم‌چنین مدیران دستگاه‌ها در صورت نياز با صدور پیش آگاهی از طرق گوناگون و به ویژه رسانه های استانی هموطنان ساکن در این مناطق خصوصاً کشاورزان، دامداران و عشایر را به رعایت اصول ایمنی در همه موارد  اگاه کنند.
وی همچنین خودداری از توقف، اقامت و برپایی چادرهای مسافرتی در مجاورت مسیلها، رودخانه های فصلی و دائمی، مناطق مستعد سیلاب و دره های تند شیب کوهستانی و تردد در رود دره ها و جاده های منتهی به کوهستان به دلیل سیل، رانش و ریزش کوه و سنگ و نیز چرای احشام و دام و توجه کافی به رخداد رعد و برق در فضای باز و بازبینی و تخلیه آبراهها و کانالها  توصیه نمایند.
 
عكس هاي مرتبط :

^