• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1396/9/1 چهارشنبه
مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان: مدیران دستگاهها اهتمام ویژه در خصوص بررسی و تدوین برنامه جامع آموزش مدیریت بحران داشته باشند
جلسه بررسی و تدوین برنامه جامع آموزش مدیریت بحران استان  به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استان و با حضور مدیران کل راه و شهرسازی، حفاظت محیط زیست، زمین شناسی جنوب غرب، بنیادمسکن، ارتباطات و فناوری، حوادث و فوریت های برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان جلسه بررسی و تدوین برنامه جامع آموزش مدیریت بحران استان امروز چهارشنبه مورخ ۱ آذرماه ۹۶ به ریاست مدیرکل مدیریت بحران استان و با حضور مدیران کل راه و شهرسازی، حفاظت محیط زیست، زمین شناسی جنوب غرب، بنیادمسکن، ارتباطات و فناوری، حوادث و فوریت های پزشکی و سایر نمایندگان دستگاههای اجرایی در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
کیامرث حاجی زاده در ابتدای این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران ایران اسلامی و تاکید بر لزوم حفظ ارزشها و پاسداشت از این میراث گرانقدر افزود: همه شاهد بودند که در زلزله اخیر غرب کشور مردم با همان روحیه بسیجی برای کمک به هموطنان و همنوعان خود وارد عمل شدند و در کنار سایر دستگاههای اجرایی در این امر مهم شرکت کردند و حماسه ای دیگر را خلق کردند.
مدیرکل مدیریت بحران استان: جلسات کارگروهها که پس از وقفه ای بلندمدت دوباره فعال شد خوشبختانه روندی امیدوارکننده ای را دنبال می کند و با توجه به اهمیت این کارگروهها و اینکه در واقع مهمترین رکن و اصل در مدیریت بحران محسوب می شوند بایستی مورد توجه خاص از سوی دستگاههای اجرایی استان قرار گیرند و در اولویت باشند.
وی گفت: در کارگروهها آموزش مهمترین اصل بشمار می آید و اولویت دارد چراکه در مواجه با بحران و حوادث و زمانیکه شرایط غیرعادی است لزوم آموزش احساس می شود و تا حدودی از خسارات و تلفات احتمالی جلوگیری می کندبنابراین مدیران می بایستی در تشکیل جلسات کارگروهها و پیگیری مصوبات جهت اجرایی شدن اهتمام ویژه ای داشته باشند.
حاجی زاده با اشاره به وجود بحران های متعدد در استان خوزستان افزود: این بحران ها سبب می شود همه مسائل در استان تحت تأثیر جدی قرار گیرند و شرایط بحرانی ایجاد شود.
مدیرکل مدیریت بحران استان اظهار کرد: حال که سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به تهیه و تنظیم برنامه جامع آموزش مدیریت بحران و ابلاغ به استان ها اقدام کرده می طلبد مدیران دستگاهها با جدیت بیشتری فعالیت کنند و با کمیته علمی، آموزشی و پژوهشی که داریم برنامه جامع ما نمونه ای برای کشور شود و به نتایج مطلوب برسیم، ضمن اینکه نتایج را نیز به مدیریت بحران گزارش و تحویل دهند.
در ادامه مدیران کل و نمایندگان دستگاههای حاضر در جلسه به ارائه دیدگاهها و بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
پایان جلسه نیز مصوبات زیر به تصویب رسید:
-تأکید بر جامع بودن طرح در چهار مرحله مدیریت بحران که همه موارد مربوطه را شامل شود
-دستگاههای اجرایی عضو کارگروه اعتبارات در نظر گرفته شده را در خصوص برنامه مدیریت بحران لحاظ کنند
-بولتن آموزشی دستگاههای اجرایی به مدیریت بحران ارائه شود
-کمیته های علمی، آموزشی و فنی تا ۱۰ آذرماه برنامه جامع خود را به مدیریت بحران استان تحویل دهند
 
عكس هاي مرتبط :

^