• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1396/10/13 چهارشنبه
باید ساختمان ها را در مقابل زلزله ایمن کنیم
مردم ما مدیران و مسئولان استان تهران را انتخاب کردند و ما هم در مقابل مردم مسئول هستیم و باید ساختمان ها را در مقابل زلزله ایمن کنیم.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمدحسین مقیمی در ششمین جلسه شورای اداری استان تهران افزود : مصالح ساختمان ها در شرکت های تحت نظر سازمان صنعت معدن و تجارت تولید می شود و مهندسین با نظارت راه و شهرسازی و ساختمان ها با نظارت نظام مهندسی ساخته می شود و کارگران از سوی آموزش فنی و حرفه ای آموزش داده می شوند.
وی خطاب به مدیران استان افزود : تلاش کنیم رضایت خدا را با رضایتمندی مردم به دست آوریم و اقدامات و طرح هایی که در استان موثر بوده است برای مردم اطلاع رسانی شود.
مقیمی گفت: باید اقدامات و طرح هایی که منشأ اثر در استان بوده است برای مردم اطلاع رسانی شود.
استاندار تهران با بیان اینکه از سال ۸۳ هر سال باید طبق برنامه ۱۰ درصد خانه های روستایی مقابل زلزله ایمن سازی شود عنوان کرد: بیشتر تلفات در زلزله کرمانشاه از روستاهایی با خانه های غیر مقاوم بوده است و از همین امروز اجازه ندهیم ساختمان غیرایمن پایان کار بگیرد.
استاندار تهران در ادامه سخنانش در جمع مدیران و فرمانداران به حادثه طبیعی زلزله به عنوان یکی دیگر از مشکلاتی که استان تهران با آن مواجه بوده است اشاره کرد و افزود: کشور ما مثل خیلی از کشورهای دیگر روی گسل قرار دارد و باید بتوانیم با زلزله کنار بیاییم و همچون کشور کره که توانست ساختمان های خود را در مقابل زلزله ۸ ریشتری مقاوم کند،باید بتوانیم خانه ها را ایمن و مقاوم کنیم.
وی ادامه داد: زلزله رودبار و بم هزاران کشته در پی داشت و پس از زلزله بم در آیین نامه ۲۸۰۰ مصوب شد مقاوم سازی روستاها،شهرها و ساختمان های دولتی انجام شود اما فقط تا ۴۰ درصد در این بخش موفق بودیم.
مقیمی گفت: در مورد رسیدگی به وضعیت آلودگی هوای تهران هر یکشنبه در استانداری جلساتی برگزار می شود و مسائل آلودگی هوای استان رصد شده و مصوبات و پیگیری ها دنبال می شود.
 
عكس هاي مرتبط :

^