• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1397/10/10 دوشنبهمدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران خبر داد:
افتتاح ساختمان مدیریت بحران استان در دهه فجر
حیدری گفت: امیدواریم که در دهه مبارک فجر با حضور یکی از وزرا، استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، مرتضی حیدری، مدیرکل مدیرت بحران استانداری تهران ضمن اشاره به روند آماده‌سازی ساختمان مدیریت بحران استان، اظهار داشت: این ساختمان در زمینی بالغ بر یک هکتار در انتهای بلوار شهید بابایی واقع شده که کار به لحاظ تجهیز امکانات بیش از ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی افزود: مهمترین موضوع در دستور کار برای آماده سازی و بهره‌برداری نهایی از این ساختمان، بحث فراهم سازی ارتباطات فیبرنوری و رادیویی است که این مهم نیز در شرف انجام قرار گرفته است. با آماده شدن این امکان، امکاناتی نظیر نظارت بر امور هواشناسی، زلزله شناسی و امثال آن مانیتور خواهد شد. سیم کشی داخلی در این باره انجام شده و ارتباطات بیرونی نیز از طریق مخابرات به زودی نهایی می‌شود.
مدیرکل اداره مدیریت بحران استانداری تهران تصریح کرد: اتاق‌های این ساختمان به لحاظ اماکانات سخت افزاری تجهیز شده و سیستم گرمایشی و سرمایشی آن نیز آماده بهره برداری است. این ساختمان بر اساس استانداردهای مدیریت بحران ساخته شده و طرح ریزی آن بر مبنای نقشه تیپ بوده است که شامل همه بخش‌های مورد نیاز در مواقع لزوم خواهد بود.
حیدری خاطرنشان کرد: پیمانکار این ساختمان، اداره راه و شهرسازی بوده و به لحاظ سخت افزاری تکمیل شده است. از نظر نرم افزاری نیز سیستم هشدار سریع باقی مانده که در صورت برقراری سیستم آن، امکان نظارت همه جانبه بر موضوعاتی نظیر حمل و نقل و ترافیک درون شهری و برون شهری، زلزله، آلودگی هوا و سیل مقدور خواهد شد.
وی افزود: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، احداث عملیات فیبر نوری بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار نیاز دارد که طبق مکاتبات صورت گرفته از سوی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، بخش از بودجه تامین و باقی هزینه نیز از جانب سازمان مدیریت بحران کل کشور تامین می‌شود.
مدیرکل اداره مدیریت بحران استانداری تهران همچنین ضمن اشاره به بهره برداری نهایی از این طرح نیز خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما بر این بوده که با انجام برنامه ریزی‌های لازم، در دهه مبارک فجر با حضور یکی از وزرا، استاندار محترم و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، شاهد بهره برداری از این مجموعه باشیم.
حیدری در پایان نیز از برگزاری جلسه مشترک مدیریت بحران شهرداری‌ها و فرمانداری‌های استان تهران خبر داد و گفت: جلسه‌ای با حضور مسئولین مدیریت بحران شهرداری‌ها و فرمانداری‌های استان تهران برگزار شده و برنامه ریزی درباره اجرای طرح خطرپذیری مدیریت بحران صورت می‌گیرد که بتوانیم به همت اعضا، در سال آینده شاهد اجرای این طرح باشیم.
 
عكس هاي مرتبط :

^