• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1397/10/12 چهارشنبه
آماده باش مدیریت بحران البرز به کلیه دستگاه های اجرایی استان، فرمانداری ها و شهرداری ها
مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی استان، مبنی بر ورود سامانه بارشی سرد به منطقه البرز مرکزی ضرورت دارد که فرماداران و بخشداران و شورای مدیریت بحران در استان و شهرستان در آماده باش کامل باشند.
 


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، مهدی مهرور با اعلام این خبر اظهار داشت: با عنایت به ورود سامانه بارشی سرد به منطقه البرز مرکزی از صبح پنجشنبه 6/10/97 تا عصرجمعه 7/10/97 به استان البرز، که پی آمد آن آسمانی ابری و مه آلود، وزش باد ، بارش باران و برف در پاره ای از نقاط شهری استان و نیز  ارتفاعات طالقان ، دیزین و جاده چالوس با شدت بیشتر و بصورت بارش برف خواهد بود. 
وی افزود: اعضاء شورای هماهنگی شهرستانها به منظور مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش کوه و یا هرگونه حادثه احتمالی آمادگی خود را حفظ نمایند.
مهرور گفت: از انجام اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی (استانی و شهرستانی) و مسئولین محلی برای ساکنین مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشینان رودخانه ها اطلاع رسانی کنند. 
وی  بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها، مکانهای مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و همچنین خوداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوهها تاکید کرد.  
مهرور بر لایروبی قنوات، رودخانه ها، کانالها، انهار و زیر پلها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری نیز تاکید کرد و گفت: شهروندان از سفرهای غیرضروری درجادهای کوهستانی و دامنه های پرشیب به دلیل احتمال ریزش سنگ و به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی خودداری نمایند. 
وی بر پیش بینی مکانهای امن جهت اسکان موقت (تا رفع شرایط اضطراری) ، ایجاد هماهنگی فی ما بین نیروی انتظامی ، دستگاههای امدادی، ایمنی، خدماتی و نیروهای مردم تاکید کرد.
 
عكس هاي مرتبط :

^