• ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

عنوان سایت

استانها و کارگروه ها

1398/3/11 شنبه
سیل به 3 شهرستان خراسان شمالی خسارت زد
 مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: وقوع سیل روز جمعه به حوزه کشاورزی، راه و تاسیسات زیربنایی سه شهرستان استان خسارت زد که هم اکنون کارشناسان در حال بررسی میزان خسارت وارده به این بخش ها هستند.

جواد نظری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خسارت سیل در شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین بوده است که ارزش ریالی آن برآورد نشده است.

 

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل روز گذشته از بام و صفی آباد شهرستان اسفراین گزارش شده است اظهار داشت: به دنبال بارندگی شدید عصر جمعه، برای جلوگیری از خسارت‌های بیشتر، دستور تخلیه یک آبادی و یک روستا در بخش بام و صفی آباد اسفراین صادر شد.

نظری افزود: از اهالی آبادی محمدآباد و شماری از خانوارهای روستای باغشجرد که در معرض خطر سیل بودند، خواسته شد تا منازل را تخلیه و در روستای مجاور و مناطق امن مستقر شوند البته اهالی باغشجرد منازل را تخلیه نکردند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اکنون اهالی هفت خانواری آبادی محمد آباد به منازل خود بازگشته‌اند.

نظری گفت: دیروز سه منزل در روستاهای بام و صفی آباد دچار آبگرفتگی شد و ۴۰ مورد آبگرفتگی در حیاط منازل گزارش شد.

وی با بیان اینکه دیروز به علت سیلاب، راه روستای گراتی بسته شد که با ایجاد راه فرعی ارتباط برقرار شد اظهار داشت: پل روستای گراتی هم دچار ریزش و آبشستگی شده بود که به علت احتمال خطر، این مسیر بسته شد.

مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: برای جلوگیری از ورود سیل به روستای منگلی در اسفراین نسبت به ایجاد خاکریز اقدام شد.

بر اساس پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی، سامانه بارشی امروز از استان خارج شده و سامانه دیگری در اواسط هفته اینخطه را فرا می‌گیرد.

عكس هاي مرتبط :

^